Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elegem van a közlekedőkből...

Elegem van a közlekedőkből egyre jobban?

Figyelt kérdés

Ma vagy már 5-en vágtam ki elém, az egyiknél 2 centit múlott hogy nem mentem bele, aztán még ő mutogatott nekem, persze a satuzástól kb. minden felborult a csomagtartómban. A másik aki meg türelmetlenebb az meg 0,5 centire áll bele a seggembe, hogy a fékeznem kell (mert valaki kivág elém) még esélye se legyen megállni.

Teljesen elegem van, déltől kezdve mindenkire rádudálok-villogtatok aki kivág elém. Aki pedig bejön mögém pár centire, akkor addig fogok lassítani hogy meglegyen a biztonságos követi távolság az adott sebességnél. Ha 5 km/h akkor 5 km/, én sosem sietek.


2018. dec. 20. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Jelentkezz a BRFK-nál, hogy képesítést is kapj az önkéntes rendőrködés mellé.

Hülyék vannak az utakon, de ha mindenki hülye körülötted, akkor nem biztos, hogy mindenki hülye és csak te nem...


Egyébként pedig járt busszal ennyi frusztrációval

2018. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az én városomban katasztrófális a tömegközlekedés, így az nem opció.
2018. dec. 20. 12:17
 3/11 D. Brasco ***** válasza:
15%
Akkor meg zárd magadra az ajtót azt üljél otthon a seggeden!
2018. dec. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ezért van fedélzeti kamerám. Vezetek normálisan, és a hülyék meg nem érdekelnek. Ha koccanás van, nincs vita.


Túl sokat vezetek ahhoz, hogy minden idiótán felhúzzam magam. Felesleges villogni, meg dudálni (azt ugye kresz amúgy is csak indokolt esetben engedi a hangjelzést). Ha minden szabálytalankodón felhúznám magam, kb délre agyvérzést kapnék...


Szóval ne idegeskedj, boldog karácsonyt!

2018. dec. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
4-esnél a pont. Fedélzeti kamera. Onnantól kezdve arra figyelj hogy ne halj meg.
2018. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
nálam is van kamera. de attól még felkur a sok gyökér, aki 1 másodperc előnyért képes leszorítani mindenkit. nyomom is a dudát ha pont belémkötnek. tegnap elég sokat kocsikáztam bp-n, a karácsonyi dugó miatt még több a tahó, gyakorlatilag folyamatosan 3-4 ember helyett kell figyelni, ki vág be ki szorít le, ki ugrik ki eléd gyalog, stb... a sok faasz telefonnal a fülén, siet át a piroson, hogy eltorlaszolja az utat a keresztforgalomnak.. meg mintha nem lenne már alapfelszereltség a kihangositó...
2018. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os, csak szólok, itt mindig így közlekednek a tahók.

Én is elég nagy kört mentem tegnap napközben pesten, nincs több bunkó, mint az év többi részében. Csak a dugó volt nagyobb, tehát lassabban haladtam. Néha megyek vidékre is, és látom a különbséget a 2 vezetési morál között. A pestiek mindig sietnek, tolakodnak, haladnak a forgalommal. Ha van egy kis hely, mennek.

Én néha kiengedem őket mellékútról, néha nem. Még sosem jöttek belém. Szóval lehet tolakodnak, de azért figyelnek.

2018. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: igen, így is kell.

Minden normális embertől elvárható, hogy a veszélyesen közlekedő barmok sikerélményét elrontsa. Ha ő a hülyeségével eléri, amit akar, akkor legközelebb is csinálja, és fokozott módon. Már nem 0,5 cm-ről fog tolni valakit, hanem 0,1-ről.

Mindent tegyél meg az ilyenek ellen, amivel nem fokozod a balesetveszélyt, de elrontod a pillanat örömét a számukra. Életeket menthetsz, ha segítesz leszoktatni őket a tudatosan elkövetett hülyeségről. Talán az én életemet, talán a családtagodét.

2018. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak szimplán nem kell mindentől idegbetegnek lenni.

Egyszerűen tudni kell elengedni dolgokat.

2018. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

#7: én is bp-i vagyok, nagyon jól tudom milyen általában. de most az extra dugóban még olyanabb. egyébként előzékeny vagyok, aki normális azt beengedem, de amikor index nélkül rámhúzza a kormányt miután végigtaposta 80-al az álló sor mellett a buszsávon, akkor csak a duda jár neki.

8#: teljesen egyetértek :)

2018. dec. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!