Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyakorlatszerzésnek jobban...

Gyakorlatszerzésnek jobban járok egy nagyobb géppel?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 1 éves C+E kategóriával, de csak 6 hónapja vezetek teherautót.

Pontosabban 3 hónapig vezettem szólóban egy 1 20 éves Steyr-t, semmi gond nem volt.

Aztán december végén jött egy új Actros, mondta a főnök,hogy mostantól ezzel járok.

Erre rá pár napra közölte,hogy kapok hozzá egy 2 tengelyes tandemet.


A cégnél szinte mindenki szólóban jár, 2 idős sofőr van akik 20-20 évet lehúztak nemzetközibe, ők itt is nyergessel mennek, de azért az én kocsim sem sokkal rövidebb és szélesebb mint az övék.

Őszintén szólva nem egyszer kerültem olyan szituációba,hogy majdnem elsírtam magam, volt hogy konkrétan beszorultam egy viszonylag kis utcába.

Végül mindent önállóan oldottam meg, van amit még most sem értek,hogy hogyan, de sikerült.

Amikor leesett a hó egy szemből jövő kamion sofőrje megcsúszott, és félig az én sávomba jött.

Az út szélére kormányoztam, de a hó alatt valami lób***ó kövek voltak amik átrendezték az autót alulról, és a pótkocsim félig megdőlt, de nem borult fel.

Ki kellett fizetnem a mentést, és a kár egy részét, eddig ennyi baklövésem volt összesen.Nem akartam frontálisan ütközni, szóval ez az eset nem annyira rendített meg, nem érzem magam maximálisan hibásnak, lehet,hogy egy tapasztalt sofőr megoldotta volna,hogy elférjen az úton a két teherautó, nekem így sikerült.

Magam sem tudom eldönteni,hogy elfértünk volna e.

Ha nem, akkor az lehet az életembe kerül, úgyhogy megérte azt a 300 ezret amit kiperkáltam.


Ez a Mercédesz szólóban egy szuper jó autó, nagyon szeretem, de bevallom, ha nem vidéki kanyarom van, akkor kissé stresszes vagyok, főleg az a szaros pót miatt, az úgy hiányzik nekem mint púp a hátam közepére.


Úgy érzem kicsit kellemetlen lenne szólnom, hogy nem érzek magamban elég erőt ehhez a géphez, de az idősebb kollégáim azt mondták,hogy azért járok én ezzel a kocsival mert bennem bízik a főnök, és látja,hogy normálisan vezetek, nem bízná rá akárkire ezt a kocsit,úgyhogy érezzem megtiszteltetésnek.

Ez jól is esik, meg biztosan jó alapot ad kezdőként a jövőre nézve, de néha tényleg nem tudom,hogy kell e ez nekem.


Egyébként bejön a munka, szeretek is itt dolgozni, de áldásként élem meg amikor annyi súly van,hogy nem kell hozzá a pót.


2018. márc. 30. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha belföldön jársz téríteni, akkor sokat tud neked segíteni a google maps, nagyon sok helyen elérhető már. A másik, amióta vezeted a szerelvényt nagyjából tisztában vagy vele hogy milyen íven fordul. Ha.nem érzed biztonságosnak, akkor inkább szállj ki, nézd meg az utcát, na meg az autót is, hogy hátul a pótkocsi farolásával nehogy elvigyél valamit. Ha rád merték bízni a szerelvényt, mutasd meg nekik hogy igenis képes vagy megcsinálni. Hajrá ;)
2018. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!