Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol NEM lehet megfordulni?

Hol NEM lehet megfordulni?

Figyelt kérdés

Nem találtam sehol 2015 utáni könyvet, neten meg csak ez előtti jogalkotó, ami nem írja, hogy hídon meg lehet e fordulni, aztán lehet csak én nem találtam meg :D

Szóval hol tilos a megfordulás?



2019. febr. 14. 08:29
 1/7 Hovarju ***** válasza:
2019. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szepen
2019. febr. 14. 08:50
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
Értelemszerűen ahol tábla tiltja, illetve a KRESZ 33.§ (2) pontjában felsorolt esetekben.
2019. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha megfordulással kapcsolatban érdeklődsz, akkor vagy van vezetői engedélyed, vagy most jársz tanfolyamra. Mindkét esetben be kéne ugrania a KRESZ betűszónak.

Ha beírod az internetes böngésződ keresőmezőjébe (akár kisbetűkkel is), akkor ilyet láthatsz: [link]


Az elsőt megnyitva olvashatod, hogy „A jogszabály mai napon ( 2019.02.14. ) hatályos állapota.” és „1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól”

Lásd: [link]

A másik megjelöltet megnyitva olvashatod, hogy „NEMZETI JOGSZABÁLYTÁR” és „1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet” és „Hatályos: 2017.08.05 - ”. (Lent az is látszik, hogy Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadó Kft. üzemelteti a jogszabálytárat.)

Lásd: [link]


Azt ne reméld, hogy a jogszabály valamennyi helyet felsorolja, hogy hol szabad megfordulni. Az szerepel, hogy hol tilos. Ha a hídon nem tilos, akkor szabad. (Illetve, megengedett kivételként is szerepel a megfordulás adott helyen, adott esetben.)

A „lehet”, az már kérdés. Lehetni, bárhol lehet, ahol fizikailag lehetséges. Az más kérdés, hogy szabad-e?


Szövegkeresővel (Ctrl F) a megfordu szórészlettel kereshetsz bármelyik fenti jogszabályszövegben. Mindkettő hatályos teljes szöveg.

2019. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

- Autópályán

- Autóúton

- Vasúti átjáróban

- Körforgalomban

- Egyirányú úton

- Lámpás kereszteződésben (Ha külön nem engedik)

- Ahol tábla tiltja (pl. megfordulni tilos, balra kanyarodni tilos, kötelező haladási irány)

- Ahol útburkolati jel tiltja (pl. záróvonal)


És persze csak akkor fordulhatsz meg, ha ezzel senkit nem akadályozol.

2019. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek

Amúgy ma vizsgaztam kreszbol és sikeresen átmentem :D

2019. febr. 14. 19:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Majd annak örülj ha a forgalmivizsgán átmentél az sokaknak nem sikerül elsőre és nem túloztam. Sok sikert a továbbiakhoz
2019. febr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!