Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szívatni akarnak sokan, hogy...

Szívatni akarnak sokan, hogy megyek egy utcában ahol semmi forgalom, erre előttem akar megfordulni/kitolat elém a kapualjból?

Figyelt kérdés

Vagy csak beképzelem? Megyek, egy kis kertvárosias semmi forgalmi utcában, ahol családi házak vannak, tehát semmi forgalom, az jár arra aki arra fele lakik.


És látja az ürge, hogy megyek, és látom, hogy látja mert elnézett arra, bepattan a kocsiba, és kifordul elém!!!


Meg érdekes mód pont akkor kell megfordulnia mikor oda érek nem tud 3mp et várni!

Érdekes nem?


Direkt csinálják szívatni akarnak?

Egy nagy forgalmú úton megérteném, ahol 3mpenként elmegy egy autó, ott nem állhat a kapualjban este 6 ig! De egy kis családi házas utcában aholfél-1 óránként elmegy valaki, miért kell pont előttem szórakozniuk?

Direkt szemétkednek mi?


Nem hiszem el, hogy nem vett észre, mikor látom, hogy elnéz előtte felém!



2014. márc. 23. 15:18
 1/10 anonim válasza:
5%

Én a vidékiektől vagyok rosszul, bár Pesten is van pár paraszt akitől a sávváltás kész szopás.

Eleve valami miatt mindig úgy áll be a félkegyelmű, h pont a hátsó kerék mellett van az ő kocsijának az eleje.

Ha gyorsítok, h beférjek, gyorsít, ha lassítok utána, h lemaradjak, lassít.

Egyszer valakiből nagyon ki fogom verni a szart...

2014. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
Ezek suttyók. Amúgy érdekes, de ahogy távolodunk a nagyfalutól vagy a nagyobb városoktól úgy nő a nem oda figyelők, balfékek és idióták aránya.
2014. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Visszakérdeznék: nagy gondnak érzed, ha várnod kell egy picit arra, aki ki- vagy beáll? Értem, hogy direkt ellened szánt összeesküvés, de igazából neked okoz bármilyen valós sérelmet?
2014. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én felteszem máshogy a kérdést. Adott egy védett út, amin én haladok. Egy becsatlakozó úton egy autó áll, ki szeretne fordulni abba az irányba, ahol én haladok. Mögöttem nem jön senki. Ő kifordul elém, nekem fékeznem kell, persze mögöttem ameddig a szem ellát sehol senki. Gyakorlatilag mind a kettő egyértelműen az elsőbbség meg nem adása.

Ha ezzel szerinted nincs gond...

2014. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

"Gyakorlatilag mind a kettő egyértelműen az elsőbbség meg nem adása."

Mit tanultál, a KRESZ szerint mit jelent az, hogy elsőbbséged van? Segítek:

"Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."

A hangsúly a HIRTELEN megváltoztatásán van. Ha úgy megy ki eléd, hogy durván fékezned kell, akkor az bizony csúnya és veszélyes dolog, ha úgy, hogy még bőven van időd megállni, az maximum udvariatlan és indokolatlan. Nem azt akarom kihozni az egészből, hogy az, aki kitolat/megfordul stb. az egy kedves és udvarias illető, csak azt, hogy nem feltétlenül kell úgy hozzáállni, hogy "úristen, valaki akadályozni merte az én szent géperejű járművem továbbhaladását".

2014. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1-2, hogy te mikorra suttyók vagytok...

egyrészt a kérdező szövegéből nem derül ki pontosan, hol járunk...

másrészt nincs még az országban még egy ilyen borzalmas közlekedéskultúrájú település, mint Pest

2014. márc. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó, ez pontosan így van, a környék értelmi színvonalától erősen függ a közlekedési morál, ha még nem vetted volna észre...

Azért mert vidéken laksz, nem kell támadni egyből Budapestet.

Kötve hinném, hogy ott rosszabbul közlekednének, mint aprajafalván.

Heves megyébe szoktam rendszeresen menni, Budapesten át, és ahogy távolodok, egyre érdekesebb közlekedési helyzetekkel akadok össze.

De elég csak megnézned pl a youtube-on a videókat, hogy közlekednek a fejletlenebb országokban...

2014. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 ez nem jött be, mivel Pesten lakom, és elég gyakran közlekedem is ott, meg más magyar nagy-, és kisvárosokban is

rendszeresek az 50-es, 60-as max megengedett sebességnél 100-zal repesztő taplók, a gyalogosokat, kerékpárosokat semmibe vevő idióták, a taxisok tahósága is csak más európai nagyvárosokban közlekedő kollégáikhoz mérhető.

Sokkal kevésbé toleránsak, türelmesek, mint bárhol az országban

egy Nyíregyháza, Debrecen, Győr, Sopron közlekedési színvonala össze sem hasonlítható a fővárossal - bár ebben az is szerepet játszhat, hogy a népességszám is jóval alacsonyabb meg az átmenő forgalom is és így egyúttal kevesebb a bunkó is.

2014. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"1-2, hogy te mikorra suttyók vagytok..."

Köszi :*


"másrészt nincs még az országban még egy ilyen borzalmas közlekedéskultúrájú település, mint Pest"

Én vidékről származom, de elég rég óta Budapesten élek és mindemellett havi átlag 10 000km-t gurulok országszerte. Nem hasra ütésből mondtam, hogy van itthon Pestnél rosszabb is. Aki nem hiszi, üljön autóba..


"Nem azt akarom kihozni az egészből, hogy az, aki kitolat/megfordul stb. az egy kedves és udvarias illető, csak azt, hogy nem feltétlenül kell úgy hozzáállni, hogy "úristen, valaki akadályozni merte az én szent géperejű járművem továbbhaladását"

Én ezt értem,de az lenne a jó, ha mindenki legalább annyira figyelne a másikra, hogy az ilyen elkerülhető indokolatlan és udvariatlan akciók megszűnjenek. De amíg ezt a kis pofátlanságot nagyon sokan megcsinálják egy védett úton haladóval szemben, addig hogy várjuk el, hogy ne álljanak a roki parkolóba, vagy hogy betartsák a többi szabályt?

2014. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"De amíg ezt a kis pofátlanságot nagyon sokan megcsinálják egy védett úton haladóval szemben, addig hogy várjuk el, hogy ne álljanak a roki parkolóba, vagy hogy betartsák a többi szabályt?"

Az egyik egy szabálysértés, a másik egy kis pofátlanság vagy figyelmetlenség. Engem jobban zavar az, hogy ezt valaki az ellene indított szivatáshadjáratnak érzi...

2014. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!