Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Állandó használatra a négyévsz...

Állandó használatra a négyévszakos vagy a téli gumi jobb?

Figyelt kérdés

Édesapámnak már elég régi és kopott mind a téli, mind pedig a nyári gumija, ezért újat akar vásárolni. Azonban mivel éves szinten nagyon keveset megy, csupán 5-6000 km-et (leginkább városban, néha rövid távokat főúton), arra jutottunk, hogy teljesen felesleges 2 szett új gumit vásárolni. Mivel nyilvánvalóan télen is használná az autót, ezért vagy csak télit, esetleg négyévszakos gumit venne. Én először a négyévszakost tanácsoltam neki, hiszen abból egy jobb minőségű, tudja hozni egy átlagos téli gumi minőségét télen, és egy átlagos nyári gumi minőségét nyáron. Ő azonban azt fontolgatja, hogy inkább csak egy jó minőségű télit vesz, ami jóval olcsóbb mint egy jó minőségű négyévszakos, és akkor télen, amikor igazán szükség van a jó gumira, nem lesz probléma. Nyáron meg ellehet közlekedni a télivel is, csak nyilván jobban fog kopni. De olyan keveset megy, hogy valószínűleg inkább a kor miatt kell majd lecserélni azt is.


Nektek mi a véleményetek? Melyik racionálisabb döntés? Előre is köszi!



2019. febr. 16. 15:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok meggyőzve a 4 évszakos jóságáról, de még mindig jobb mint a télivel nyáron menni. 30-40 fokban pillanatok alatt el is kopik, és nem is fog szerintem rendesen.
2019. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Nyáron nyári, télen téli. Ha ezt nem tudja kifizetni, akkor nem kell neki autó. Szívesen!
2019. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

2.-nál a pont!


A 4 évszakos enyhe éghajlatú, semmi vagy minimális havas országokba való.

2019. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%

A téligumit az első nyár után kb kidobhatjátok úgy tönkre fog menni a 40 fokokban. A négyévszakos pedig eleve nem való a magyarországi klímára.

Ha gumit se tud venni az autóra, akkor inkább járjon busszal, mert ennek így nem sok értelme van.

2019. febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ezt ő jobban tudja, hogy használja az autót. Ha pl. bevásárol vele, meg hóeséskor ki sem jön (volt egy ilyen ismerősöm, mindig mondta hogy ez az autó havat-sólét nem látott), akkor minek téli. Nekem van, mert mindig megyek. Viszont ifjútitánként volt olyan autóm, amit november végén elraktam, és márciusban vettem elő. Ott csak nyári garnitúra volt.
2019. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Mi tavaly ugyanilyen helyzetben voltunk és a 4 évszakos mellett döntöttünk. Amivel egyáltalán nincs semmi baj, amíg havat nem lát a gumi. Vízen és száraz hideg aszfalton kb. olyan mint a téli, havon meg valahol a téli és a nyári között van félúton. De mivel nálunk rendszeresen takarítják az utakat, így maradunk ennél a 4 évszakosnál, hóba meg megyünk busszal majd.
2019. febr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem még mindig a négyévszakos a legjobb középút. A nyári semmiképp nem jó télre, a téli még annyira se a nyárra, szóval marad a négyévszakos.

A nagy havakba nem kell elmenni kocsikázni és meg is van oldva.

Ha most vesz egy télit, akkor a nyár végére lehet venni az újat. Ha most nyárit vesz, akkor meg csúszkálhat szépen amíg jó idők nem lesz. A 4 évszakos az aranyközép ha nem akartok 2 szettet venni.

2019. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

Na a téli gumi nyáron nem fékez olyan jól, mint a 4 évszakos, hanem rosszabbul. És télen óvatosabban vezet talán a legtöbb ember, nyáron meg azt mondja: Áhh bitzos jó az a téli gumi is. És téved.


Ha ennyire nincs pénz és idő 8 felnire és 8 gumira, akkor 4 évszakos közepesen rossz megoldás, de jobb, mint a "csak téli". A csak téli nemhogy rosszabban tapad fékezésnél, de többet is fogyaszt nyáron és jobban kopik. Így még 5ezer km-el évente is ki fog kopni 2-3 év alatt.


4 évszakos akkor jó télen, ha a teljes télen max 3-4 tankolással megúszod az autó használatot. Ha ennél többet használod, használt felni és téli gumi. Azt átrakni olcsóbb, mint a felnin cserélni a gumikat.

Ha 4 tankolásnyit sem mentek télen az autóval, akkor akár a 4 évszakos is elég.

2019. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

4 évszakos.


Téli gumi elég necces nyáron esőben!!!

2019. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

A 4 évszakos amire azt mondják hogy minden útra jó, na az nem jó semmire. Nedves úton akár nyári zápor után vagy közben, akár fagyos vagy havas úton egy rakás semmi. Ha csontszáraz az aszfalt akkor hidegbe, melegbe ugyan jó, ezt tapasztalatból mondom, az ég világon semmi baj nem volt, viszont amikor csapadék volt teljesen mindegy milyen évszakban, meg milyen hőmérsékleten, akkor bizony igen csak csúszott a jármű tőle. Igaz én az autómat így vásároltam meg és használtam is, mert az autót eleinte csak ritkán vettem elő mivel akkor ingáztam 2 város között, részben az egyetem miatt akkor kollégiumba voltam oda nem vittem az autót mert totál értelmetlen volt, meg ha otthon voltam akkor többnyire gyalog vagy bringával közlekedtem, ritkán kocsikáztam. Amikor már napi használatba került az autó na akkor döntöttem el hogy amint eljön az idő kap egy téli gumi garnitúrát, és nyárra meg vissza a 4 évszakos nyáriként használva, akkor gondoltam hogy arra tökéletes lesz. De nem, sokan lebeszéltek róla, leginkább a gumiszerelő ismerősöm akinek van bőven tapasztalata ilyen téren így ő mondta hogy legjobb ha elfelejtem mert ez maximum pótkeréknek használható, arra tökéletes, vagy ha el akarom adni az autót de a gumikat nem akkor szintén megfelelő. De így használni nem javasolja még nagyon száraz időbe sem, mert megeshet hogy akad egy nedvesebb vagy nagyon sima útszakasz ahol nem biztos hogy elég jól fog tapadni, és már összetörtem magam.

Akkor döntöttem el hogy beruházok egy nyári garnitúrára, de nem csak a gumis beszélt erre rá, hanem nagyon sok fórumon, webodalon utánajártam ennek és ott is hasonló véleményeket tapasztaltam. Meg tapasztaltabb ismerősök is mondták hogy jobb szabadulni tőle.

Meg a négy évszakosról olyat is hallottam hogy nem valami tartósak, egy sima téli vagy nyári átlagban 5-6 évet bír ki, pontosabban szezont. A 4 évszakos pedig maximum 3 év és kuka.


De ha apukád ilyen keveset használja az autót akkor jóformán nézze meg hogy többnyire mikor használná többet. Ha nyáron akkor a nyári elég lenne viszont ha télen valami baj akadna és sürgősen autóba kell ülnie akkor bizony megszívhatja a nyári gumival elég csúnyán. A téli gumi jó nyáron de kegyetlen hamar elfog kopni a forró aszfalton főleg tehát nyáron azt 2-3 éven belül megöli, vagy két nyarat kihúz vele amikor már annyira kikopik a minta hogy télen jóformán semmit nem fog érni. Barátnőm autóját amikor megvettük téli gumi volt rajta de elég kopott volt, viszont javasolta a gumis hogy most télre vegyünk rá új téli garnitúrát és majd tavasszal amikor már jönnek a jó idők akkor tegyük vissza a régi téli gumit, mert akkora baja nem volt, csak ki volt oldalt kopva a minta ami télen érdekes a havas, jeges úton, de nyáron viszont picivel jobban fog tapadni esős időben, viszont mondta hogy csak 1 nyarat húzzunk ki vele, mert az idő alatt elfog annyira kopni hogy a következő szezont már nem biztos hogy túl fogja élni defekt nélkül. És a barátnőm is kb annyit használja az autót mint apukád. Persze amikor együtt megyünk valahova én autómmal megyünk. De amikor külön mennénk a dolgunkra de mindkettőnknek kell az autó na akkor használja leginkább, meg néha azzal megy munkába ha rövid műszakot van mert akkor nincs céges járat, vagy ha munka után el akar menni valahova, mert dolga van. Ilyenkor használja jóformán az autóját tehát nála is szóba jött emiatt a 4 évszakos mert ő télen egyáltalán nem használná havas utaknál meg főleg nem, de mondtam neki hogy ezt ne mondja mert lehet egyik nap csontszáraz derült fényes napsütésben megy autóval dolgozni aztán hirtelen leesik a hó és haza kéne jönnie na akkor mit csinál? Vagy ha hirtelen el kell mennie valahova mivel anyukája beteg, én 4 műszakba nyomom az ipart és autóval járok és neki hirtelen kéne ugrania mert busz ritkán jár arra akkor csak az autó jöhet szóba és ha szakad a hó már meg van lőve vele.

Ezért is mondtam a barátnőmnek is, hogy felejtse el a 4 évszakost. Ha annyira nincs pénz téli,nyári garnitúrára lehet venni használtan is fele annyiért vagy még olcsóbban, de azt maximum 1-2 évre! A 4 évszakos meg szintén eddig bírja és drágább jóval.


A téli nyárit meg érdemes úgy megvenni hogy a nyárit télen mert akkor olcsóbbak, a télit meg nyáron például szintén azért mert valamivel olcsóbb.

2019. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!