Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Állandó használatra a négyévsz...

Állandó használatra a négyévszakos vagy a téli gumi jobb?

Figyelt kérdés

Édesapámnak már elég régi és kopott mind a téli, mind pedig a nyári gumija, ezért újat akar vásárolni. Azonban mivel éves szinten nagyon keveset megy, csupán 5-6000 km-et (leginkább városban, néha rövid távokat főúton), arra jutottunk, hogy teljesen felesleges 2 szett új gumit vásárolni. Mivel nyilvánvalóan télen is használná az autót, ezért vagy csak télit, esetleg négyévszakos gumit venne. Én először a négyévszakost tanácsoltam neki, hiszen abból egy jobb minőségű, tudja hozni egy átlagos téli gumi minőségét télen, és egy átlagos nyári gumi minőségét nyáron. Ő azonban azt fontolgatja, hogy inkább csak egy jó minőségű télit vesz, ami jóval olcsóbb mint egy jó minőségű négyévszakos, és akkor télen, amikor igazán szükség van a jó gumira, nem lesz probléma. Nyáron meg ellehet közlekedni a télivel is, csak nyilván jobban fog kopni. De olyan keveset megy, hogy valószínűleg inkább a kor miatt kell majd lecserélni azt is.


Nektek mi a véleményetek? Melyik racionálisabb döntés? Előre is köszi!



2019. febr. 16. 15:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
31%
Sokszor gumisnál kapni fillérekért jó állapotú használt gumit!
2019. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Ide pont jó a négyévszakos, amilyen telek vannak itt nálunk el lehet vele nyugodtan közlekedni.
2019. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Én 4 évet húztam le Michelin CrossClimate-on, éves 12e km-rel, semmi hátrányát nem éreztem. Havon is teljesen jól teljesített, sőt jobban, mint csereautón az echte téligumi. Szerintem egy prémium 4 évszakos gumi (Vredestein, Michelin) észszerű választás ilyen esetben.
2019. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még valami: valaki írta, hogy nedves úton egy kalap szar. Hát, teljesen ellenkező véleményen vagyok, sőt jellemzően a Michelin a nedves teszteken szerepel a legjobban!
2019. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"valaki írta, hogy nedves úton egy kalap szar. Hát, teljesen ellenkező véleményen vagyok, sőt jellemzően a Michelin a nedves teszteken szerepel a legjobban!"

Valószínű ő nem a michelint tesztelte, hanem sailunt.

2019. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#11: "Sokszor gumisnál kapni fillérekért jó állapotú használt gumit!"


Isten őrizz. Vajon miért ad el valaki olyan gumit aminek még jó a profilja? Mert vagy olyan öreg hogy már kikeményedett és azért csúszik, vagy pedig már 25-szér volt le-föl húzva a felnire és hamarosan vászonszakadásos lesz.


Sráckoromban az akkori bnőm apja vett ilyeneket, ráadásul haver gumistól, aki elvileg tudja "melyik jó".

Pár hét múlva lehetett hallani hogy surroga gumi, meg kicsit ráz a kocsi. Vissza a gumishoz, ő rakott rá újat mert vásznas. Alig telt el pár nap, amikor hátraszorultunk, mondom a jobb hátsó megint gyanúsan szól. Megint csere. Azt hiszem még egyszer eljátszódott ez, amire azt mondta az öreg hogy inkább akkor vesz egy középkategóriás újat.

2019. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 jármű van, ebből 1-en marad a téli egész évben, a másik mivel télen nem nagyon van hajtva nyári van, a 3.-on meg van 2 garnitúra, de most nyárára marad a téli, mert a felni, meg a szelepszenzor nem olcsó (ebben az is van). (Persze ha fejenként sokat mennének akkor biztos cserélni kellene.)


Na mindegy is, nem ez a lényeg, a tapasztalatok azok, hogy nyárival télen neccesebb mint fordítva. Nyilván a téli jobban kophat, de igazából nem izgat, mert egy idő után elöregszik és akkor hóban, jégen nem fog jól teljesíteni.

2019. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor ti úgy vagytok mint a németek. Van egy ilyen mondás szabad fordításban, hogy "nekem nincs téli gumim. Téli autóm van."
2019. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor mar inkabb csak nyarit vennek, hoban meg hanyagolnam vqgy nagyon ovqtosan mennek
2019. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!