Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy mindig...

Miért van az, hogy mindig azoknak áll feljebb, akik nem tudják a kereszt?

Figyelt kérdés
Nem először fordult elő, hogy elémkanyarodva valaki lassításra vagy satufékre kényszerített. Ha ott az elsőbbségadás kötelező táblája, hát miért kanyarodik 5-tel ki egy 50-nel mozgó másik kocsi elé. Én mindig megtudom várni, hogy valaki villantson, de nem az, hogy pl ma is, nekem van elsőbbségem és keresztbeáll a két sáv között, hogy mindenki kiengedje... Holott ott a k...tt táblája. És még neki áll feljebb, ha bemutatok neki...

2019. márc. 7. 17:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
-e
2019. márc. 7. 17:31
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem győzött meg a leírásod arról, hogy nem veled van-e a gond.

Azt nem tudjuk, hogy a másik miért is állt keresztben, mikor hajtott ki, de az beszédes, hogy a reakciód a "bemutatok neki"

2019. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát persze, mert egy hajszál választott el attól, hogy ne menjek neki. És utána nem elég, hogy kijön, még le is fullad. Ami persze bárkivel előfordulhat. De ne haragudj, ha valaki táblákat sem ismer és nem bírja felmérni, hogy mikor kanyarodhat ki biztonsággal, az miért ül autóba?! Miért kellene ezt jó szemmel néznem?! Én anno elsőre levizsgáztam, semmit nem fizettem kenőpénznek, hogy legyen jogsim...
2019. márc. 7. 17:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Arról már nem is szólok, hogy múltkor az egyirányú utcában jött velem szembe egy szőke frixi. Megállt velem szemben. Akkor szépen kiszálltam és mondtam neki, hogy hallod ember, nem látod, hogy behajtani tilos. Azt mondja, nem baj, álljak arrébb. Erre mondtam azt, hogy állj te. És ki kellett tolatnia. Ne haragudj, de azért mindennek van határa.
2019. márc. 7. 17:53
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem egyszerűen engedd el az ilyen apróságokat.


Már csak azért is, mert vezetés közben 5 percenként bele futni ilyenbe. Ha mindig agyvérzés közeli állapotba kerülsz az nem tesz jót az egészségnek.

2019. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Na most akkor lassításra kényszerített vagy satufékre? Nagyon nem mindegy. Előbbi esetben megadta az elsőbbséget, utóbbi esetben nem.


Tehát mondjuk sűrű forgalomban főútra balra kanyarodni az elsőbbségadás szemszögéből nézve szabályos úgy, hogy megvarod, míg balról elfogynak, majd kigurulsz a felezőig és bekéredzkedsz. Ha emiatt a balról érkezőnek nem kell hirtelen fékeznie, de meg kell állnia, az szabályos manőver volt, mert nem is volt közöttetek elsőbbségi viszony.

2019. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem apróság, attól, hogy ezt a helyzetet sokan elfogadják. A legtöbb baleset pont ilyen sfejek miatt van. A KRESZ-ben elég egyértelműen levan írva, hogyha elsőbbségadás kötelező táblád van, csak akkor kanyarodhatsz ki, ha nem kényszerítesz fékezésre vagy megállásra más autókat. Vagy, ha valaki villant, hogy menjél, mert elenged. Itt ugyan senki nem villantott. Nem is értem, ezek az emberek egyáltalán, hogyan vizsgázhattak le. És nem azért, de egy re. tek c ült a volánnál egy putri 20ezer Ft-os autóban, aki vélhetően vette a jogsiját. Nekem meg pont nem egy putri autóm van és ebből adódóan nem ejtek jó nagy ívben a szabályokra, mert féltem az ingóságom. És igen, ez mostmár bosszant, hogy minden idiótának adnak jogosítványt... Úgyhogy sajnos mostmár nem tudok emellett elmenni szó nélkül.
2019. márc. 7. 18:36
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem volt szabályos manőver. Főútvonalon haladt a kocsisor kb 50-nel, neki elsőbbségadás kötelező táblája volt egy mellékútról. Fogta és kivágódott, mert nem akart várakozni. Se a velem szembejövő, sem én nem villantottam, hogy kiengednénk. Vak már nem vagyok. És a velem szembejövő is akkorát fékezett, mint én.
2019. márc. 7. 18:41
 9/14 A kérdező kommentje:
Bekéredszkedik? 😁 Ez most vicc?!. 😁 Az elsőbbségadás kötelező tábla elég egyértelmű jelzés és megfogalmazás. Egy ugyanilyen tahó, akiről te beszélsz itt a példádban, kikanyarodott a felezőre a busz elé és utána feltartotta azt a sort, mert a másik sávban senki emberfia nem engedte el. Szerinted miért vannak ilyen táblák kirakva? Viccből? És miért az a neve, mint ami? Viccből?! 😁 Úristen... Pont azt testesíted meg, amiről írok...
2019. márc. 7. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
A kommentjeid alapján te magad sem ismered a KRESZ-t. Az egy dolog, hogy ott a tábla neki, de a KRESZ értelmében indokolt esetben lehet zavarni a forgalmat. Azt nem tudjuk mi volt a szituáció és hogy szabályosan közlekedtél-e, szóval ennél többet egyelőre nem tudok mondani.
2019. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!