Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy közvélemény kutatás...

Egy közvélemény kutatás jellegű kérdést szeretnék feltenni. Szóval mi a véleményetek a közutak mellett elhelyezett, egykori halálos balesetek színhelyeit megjelölő keresztekről, kopjafákról stb? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés

Erdélyből írok, Maros megyéből. Sokat közlekedem autóval, bringával és számomra már zavaró kezd lenni, hogy az utak mente már egy temetőhöz kezd hasonlítani. Egyszerűen már nincs olyan útszakasz, vasúti átkelőhely, ahol az ember ne találkozna az egykori tragédiák emlékeztetésére szolgáló keresztekkel. Mostanság már a vaskeresztekkel sem érik be, hanem kopjafákat, az elhunyt fényképével márványtáblákat állíttatnak a hozzátartozók, ahova virágot visznek, gyertyát gyújtanak stb. Valahogy sosem tudtam megérteni, hogy miért fontos ez a hátramaradottaknak. Vagy ha már fontos, miért csak a közlekedési baleseteknél van jelentősége? Tegyük fel, valaki sétál egy úton, szívinfarktust kap és meghal, neki nem állítanak emlékművet. Ha valakibe belecsap a villám és elhalálozik, neki sem. Számomra picit zavaró, hogy elmegyek egyet tekerni, és pár kilométer alatt több tucatnyi ilyen emlékhely előtt haladok el, mintha legalábbis temetőben lennék. Kérdem én, mit mond egy idegennek, aki egy vasúti átkelőhelyen halad át, és ott lát egy keresztet, amire fel van írva, hogy "Gipsz Jakab ezen a helyen vesztette életét 2014. márc. 13-án".

Voltak időszakok, amikor az útügy (mert a terület hozzátartozik) eltávolította ezeket a kereszteket, de kis idő után újra megjelentek és egyre csak nő a számuk.

Szóval mi a véleményetek erről a jelenségről?



2018. márc. 15. 10:52
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdésben a helyszínt szerettem volna írni, csak elírtam:)
2018. márc. 15. 10:56
 2/5 anonim ***** válasza:

A romániai helyzetet nem ismerem, a magyar utak mellet is voltak/vannak ilyen keresztek (egy részüket eltávolították).

Veszélyes utak mellett talán egy két ámokfutót visszafog.

2018. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt a hozzátartozóknak fontos,emlékhely. Másrészt talán a sok ész nélkül előzgető vagy vasút tilos jelzésén áthaladó elgondolkodik egy mp-re hogy megéri e a szabályszegés .
2018. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak egy ember is lassabban hajt emiatt és nem szenved így balesetet, akkor szerintem már megérte.

Nyugaton sokhelyen látni, hogy az útszéleken karambolos kocsikat tesznek ki figyelmeztetésként.

2018. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az út szélére kirakott kereszteket, emlékműveket egy időben eltávolította a közútkezelő, és valahol Budapesten csináltak egy központi emlékművet, hogy a közlekedési balesetben elhunytak hozzátartozói oda járjanak emlékezni. Ezt még reklámozták is anno (valamikor a 90-es években volt). Aztán az emberek elkezdték visszatenni, a közút meg megunta szerintem. Nem tudom amúgy miért nem lehet a temetőben emlékezni, aki kórházban halt meg, annak sem csinálunk a kórházban emlékművet. Amúgy szerintem is zavaró, és nyilván balesetveszélyes is lehet, amikor az amúgy is veszélyes helyen a rokonok megállnak kocsikkal, hogy kitegyék a virágokat, gyertyákat. Amiről többen beszéltek itt előttem, hogy elgondolkodtató, meg visszatartó erő, arra a piros fejű "Őt is hazavárták" feliratú pléhfigurák sokkal alkalmasabbak, egyre több helyen látni ilyet, azokkal egyetértek.
2018. márc. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!