Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tervezik alapfelszereltségnek...

Tervezik alapfelszereltségnek a közlekedési táblafelismerő rendszert sebességkorlátozással?

Figyelt kérdés

A minap halottam a rádióban, hogy 2025 körül tervezik az új gyártású személygépkocsikban a sebességkorlátozó közlekedési táblafelismerő rendszer kötelezővé tételét.

Mint a nevében is benne: az érzékelő felismeri a sebességkorlátozó táblákat, és a gépkocsi sebességét lekorlátozza a megengedett legnagyobb sebességre akkor is, ha padlógázt nyomsz. Magyarországon van ennek valami értelme, tekintettel az útjavítások után "kint-felejtett" sebességkorlátozó táblákra?



#sebességkorlátozó_rendszer
2019. márc. 14. 11:42
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
73%
Biztos hogy nem lesz ilyen rendszer vagy ha igen akkor kikapcsolhato lesz,mert közlekedes biztonsag szempontjából több mint veszelyes,hogy ha akarsz akkor sem tudsz gyorsítani,hiaba nyomod tövig a gázt!
2019. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Napi budapesti közlekedéseim során szerintem van olyan hét, amikor nem találkozom sebesség-jelző táblával. Rövid távok, fix szakaszok. Garázsból ki, garázsba be, menet közben nincs ilyen tábla, amit érintenék. Ilyenkor mit csinálna a rendszered? Alapból 50km/h-ra korlátozna?
2019. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Nekem sebességkorlátozó beállítás van,de őszinte leszek a leírásból tudom csak a működését...ha szépen nyomom a gázt és elérem a beállított max sebességet akkor hiába nyomom a gázt nem gyorsul tovább,de egy erőteljes gáznyomással már engedi átlépni a beállított sebességet.

Közlekedésbiztonsági szempontból engednie kell!! Tehát ha ezt behozzák akkor ez ugyan úgy fog működni,hogy szépen nyomod,de a megengedett sebességet nem léped át ,de egy erőteljesebb gázra már át fogja.

2019. márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Mivel még a csúcs S-klass Mercedesben sem működik tökéletesen a rendszer jelenleg, így nagyon szkeptikus vagyok.
2019. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
65%
Előbb-utóbb biztosan. De ha 2025 körül kezdik beépíteni az új járművekbe, akkor 2050 körül érjük el, hogy szinte mindegyikben lesz -ha akkorra még lesznek szgk.-k...
2019. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Vicces lesz, hogy a dohányboltoknál 18-cal fog menni mindenki. :)
2019. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!