Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezek a büntetőpontok hogy...

Ezek a büntetőpontok hogy működnek? Léteznek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Én még soha semmilyen értesítést nem kaptam, hogy mennyi büntetőpontom van és mikor mennyit vontak le vagy nem vontak le.

Kb. évente egyszer előfordul, hogy megbüntetnek gyorshajtás vagy piroson való áthajtás miatt de a büntetésen csak az van rajta, hogy mennyit kell befizetnem.



2019. márc. 26. 19:09
 1/4 A kérdező kommentje:

Tényleg csak akkor kapsz pontot, ha megállít a rendőr?

(Engem monjuk, lekopogom, 11 év napi szintű gépkocsivezetés alatt még sosem állítottak meg.)

2019. márc. 26. 19:31
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
mivel mind gyorshajtásért, mind piros lámpáért az üzemben tartó kapja a csekket, így pontot senkinek nem osztanak. ha helyszínen megállítana a rendőr, akkor járna.
2019. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Akkor eddig csak közigazgatási bírságot kaptál.

Azt az üzembentartó kapja. Ha nem igazoltattak a helyszínen, akkor a vezető személye nem ismert, így előéleti pontokat sem adhatnak. (Egyébként is, az üzembentartó lehet pl. jogsi nélküli ember vagy épp jogi személy (pl. egy cég) is, akinek nem is adhatnak pontokat).

2019. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2019. márc. 27. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!