Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én voltam a hülye?

Én voltam a hülye?

Figyelt kérdés

Minap történt velem a következő eset:

Mentem lakott területen belül 60 körül, mikor egy nemrég kihelyezett 30-as táblát elhagyva lefékeztem 35-re, erre a mögöttem lévő elkezdett tolni pár centire, majd szlalomozott a sávban és közben mutogatott. Felgyorsítotam 45-re de ugyan úgy jött, majd a feloldótábla után ahol 2 sávossá válik az út, azonnal jobbról megelőzött majd bevágva elém satufékezett többször is, erre én 2x rádudáltam mert ez közúti veszélyeztetés.

Szembe jöttek végig és amúgy is záróvonal van tehát előzni esélye sem lett volna, viszont itt nagyon sokan 70 körül mennek, pedig heti 3-4x traffiznak. Nem szeretnék egy ilyen miatt 100%-os sebességtúllépés miatt fizetni, ha annyira menni akart, akkor megelőzhetett volna jobbról mert ott elfér az útpadkán.

Kamera nem volt mert régi kocsival mentem abba pedig nem teszek, de ezután ez változni fog. Vagy én vagyok a béna hogy be merem tartani azon az 500 méteren a korlátozást?


2019. ápr. 6. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Motorfék... Nem satuzunk, mer' ott a harmincas csészealj...
2019. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

mentél 60-al majd 30-as táblát elhagyva tapostad a féket 35-ig....aztán később 45ig gyorsítasz ugyan azon a részen ahol 35-ig tapostad a féket mert 30-as tábla. A mögötted jövő meg idegbeteg lesz..vajon miért??

Ezen kicsit gondolkodjál.....

2019. ápr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
A magadfajtától a jogsit is elvenném. Meglát egy táblát és mint egy rémült kisgyerek beleáll a fékbe aztán meg persze amikor már nekem is fékeznem kellett mint a disznó a baleset elhárítása miatt akkor visszább gyorsít. Az ilyenek mind alkalmatlanok a közúti közlekedésre.
2019. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor én vagyok mégis a hibás. De természetesen nem satufékkeztem 35-re hanem mivel tudom hogy ott tábla van, hosszan lassítottam le.
2019. ápr. 6. 17:49
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy!

Sok az idióta az utakon.

2019. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
A másik bunkó volt. De hogy tudott jobbról megelozni? Miért nem mentél ki a szélsobe?
2019. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

A másik egy fsz, de te sem vagy tökéletes.

A harmincas táblát elvileg nem akkor kéne lereagálni amikor elhagyod. Haladgatsz szépen ötvennel(!), majd mikor látod, hogy előtted sokkal jön a harminc, elveszed a gázt és lelassítasz a tábla vonaláig(!) harmincra(!), ezt tartod a feloldó tábláig, majd onnan visszagyorsítasz ötvenre.

Tehát: lakott területen ötven, sebesség csökkentése fokozatosan, a tábla előtt, majd a növelése a tábla után.

Ja, és kamera, a fszt meg szrd le.

2019. ápr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6: kanyarodtam balra 50 méterrel később úgyhogy maradtam a belsőben de természetesen felgyorsítottam.

Sosem volt még velem ilyen pedig közel járok a millió km-hez, ezért is gondoltam rá hogy valamit elbénáztam. Sok érdekes dolgot láttam már és én is rontottam el dolgokat de sosem történt még hasonló.

2019. ápr. 6. 21:10
 9/13 A kérdező kommentje:
7: a tábla előtt kezdtem lassítani, igaz félreérthetően fogalmaztam. A tábla vonalában már a büntethetőségi határ alatt voltam, de ugye mozgó traffival kiszedhetnek bármikor.
2019. ápr. 6. 21:13
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
te is hibás voltál mondjuk, mert nem a trafipax miatt vezetünk szabályosan, de a másik fél volt az igazi balfsz. az ilyenek megérdemelnék, amikor nem tartják be a követési távolságot, akkor egy kicsit megkoccintani a féket, hátha belémjön...aztán magyarázhat, hogy ki a hibás...ő lesz az, te csak a sebességhatárokat akartad betartani. ha egy régi, kis értékű autóval vagy, akkor az számodra nem is egy nagy probléma, neki viszont dob egy kicsit a biztosításán...:D
2019. ápr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!