Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kötelező a bukósisak?

Miért kötelező a bukósisak?

Figyelt kérdés
Nem mindegy a rendőröknek, hogy ki hogyan töri össze magát? Egy sisak nélküli motoros magán kívül senkit nem veszélyeztetne.

2019. ápr. 7. 05:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Amiért kötelező az autóknál a biztonsági öv.
2019. ápr. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 dirtboy ***** válasza:
81%

Nem mindegy.

Amúgy te örülnél neki ha pl 20al autóval neki gurulnál figyelmetlenségből egy motorosnak aztán olyan fejsérülést szenvedne amit nem lehetne ott helyszínen elintézni egy kis pénzzel?

De amúgy sosem értettem azokat akik bukósisakot lusták felvenni. Szerintem sokkal zavaróbb a szél, a tudat hogy kis eséstől is komoly bajod lehet mint egy sisak viselése. Pedig nekem zárt sisakjaim voltak régen is meg most is.

2019. ápr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

A fej sajnos nem páros szerv, ellentétben mondjuk a végtagjaiddal vagy a veséddel. Igazából ez az ok.


A rendőrnek amúgy mindegy, ki és hogyan töri össze magát, de úgy általában a társadalomnak nem az. Ha minimális többletköltség mellett megoldható az, hogy ne haljon meg több száz munkaképes, hasznos tagja a társadalomnak és ne kelljen sokmilliós speciális műtéteket fizetnie a társadalombiztosításnak, akkor bizony hoznak ilyen döntéseket, hogy kötelező a motorozáshoz a bukósisak, autóval nem mehetsz gyorsabban 50-nél lakott területen vagy mondjuk hogy a pincérnek kötelező kezet mosnia szårás után.

2019. ápr. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

"Nem mindegy a rendőröknek, hogy ki hogyan töri össze magát?"

A rendőr telibeszrja, hogy te hogyan töröd össze magad, tán még magában, privát örül is, hogy egy hülyével kevesebb. Azonban neki az a munkája, a kötelessége, hogy ezt ellenőrizze, ezért bár legszívesebben a helyszínen agyonlőne pár idiótát, inkább csak megkér, hogy vedd már fel azt a kuvra sisakot.


"Egy sisak nélküli motoros magán kívül senkit nem veszélyeztetne."

Való igaz, azonban - ahogy a hármas is írja -, rengeteg extra költséggel jár egy fejsérült egyed orvosi ellátása, és ezt a társadalom - azaz mi, normális, értelmes emberek - fizetjük. (Hasonlóan a dohányosok ellátásához, ezért is a leszoktató kampány mindenütt, annak ellenére, hogy amúgy rengeteg hasznot hozna az államnak a dohánytermékek forgalmazása.)


Amennyiben jogilag lehetséges volna, hogy előre kivond magad az orvosi ellátás alól, valószínűleg senki nem foglalkozna vele, hogy van-e rajtad sisak.


Kivéve talán édesanyádat, ha még nem gyűlölt meg teljesen, amiért ilyen szellemi fogyatékos kölke lett.

2019. ápr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

A rendőrnek mindegy.

De a rendőrnek mindegy lenne ilyen egybites megközelítésben. De neked? Ha éppen nem akarnál meghalni, de te vagy vétlen egy balesetben, a fejed meg szétloccsan a betonon?

2019. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Miért pontozzátok le egyöntetűen az összes választ?


A közlekedésbiztonság nem arra lett kitalálva, hogy legyen mit büntetni. Ezzel az erővel azt is kérdezheted, minek a kocsira fék, miért nem mindegy milyen gumi van rajta, s minek kivilágítani sötétben. A rendőrnek édes mindegy.


De adok neked releváns választ, meg a piroskéz-huszároknak valót is. A sisak arra jó, hogy ne hányja el magát az az ember, aki takarít utánad. Az agyvelődet nem a betonról kell feltörnie, hanem az benne marad a sisakban. Egy fokkal kellemesebb.

2019. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%

A rendőrnek teljesen mindegy hogyan töröd össze magad.


Átlag motorosnak vagy akár kerékpárosnak viszont nem mindegy, hogy van védelem, ami némileg tompítja az ütést vagy közvetlenül fejjel koppan a betonon esetleg arccal végig szántja az aszfaltot. Nem mindegy, hogy feláll az illető és mehet tovább, vagy ott marad, feltartja 1 óráig a forgalmat, mentőt kell rá hívni, orvoshoz vinni, műteni, mindezt csak azért mert felelőtlen volt.

2019. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem kismotorra hülyeség, mert ugye 40km/h lehet menni, ilyen tempóval biciklivel is lehet menni, de baromi rossz folyton fel, levenni aki rendszeresen használja, pl pizzafutár, vagy csak helyben rohangál és 1 nap 50X le-fel kell venni, sokan le sem vetik, úgy mennek be a boltba vásárolni, csekket feladni, ami szintén abnormális.
2019. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%
A társadalomnak van egy ilyen sajátossága, hogy az idióta tagjait is próbálja védeni. Ezért kötelező.
2019. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Jó válaszok, köszönöm, én mindenkinek zöldet adtam. Amúgy motorozok, MINDIG van rajtam sisak, csak kíváncsi voltam a véleményetekre.
2019. ápr. 7. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!