Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezért a traffipax bemerhetett?

Ezért a traffipax bemerhetett?

Figyelt kérdés

Lakott terület , vannak azok a fix traffipaxok ami az út felett van . Talán vedanak hívják . Nos , pont a Traffi alatt út munkát végeztek , ezért kiraktak a sárga alapon levő 30as táblát . Én viszont elfelejtettem hogy ott traffi van , ezért kb max 40el mentem , de 30 felett voltam , tehát a 2 között . A 30as tábla kb 4-5 órát lehetett kint , utána megszűnt .


Ilyen esetben a traffit att állítják és várhatom a büntetést , vagy nem ? Ezt benéztem úgy érzem .


2019. ápr. 17. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha 30-as táblánál 40-nel mentél, nem kapsz közigazgatási bírságot, mert 50 km/h alatti megengedett sebességnél + 15 km/h a tolerancia a 410/2007. (XII. 29.) kormányrendelet szerint. [link]
2019. ápr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Így van, ha be is mért, nem lesz bünti, 30-as táblánál a 40 még ingyen van :)
2019. ápr. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
0%

Nem túl valószínű, hogy csekket kapnál.

Ebben az országban a hatóság gondosan ügyel arra, hogy a gyorshajtást a lehető legritkább esetben szankcionálja.

Az eleve indokolatlanul magas közigazgatási bírsághatár mellett még zöbbszörös tűréshatárral is a szabálytalankodók kedvében járnak, lakott területen tulajdonképpen csak direkt tudsz gyorshajtásért bírságot fizetni...

2019. ápr. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Még az sem biztos, hogy átállítják alacsonyabb határra, ha átmenetileg sebességkorlátozás van. Nem, hogy néhány óra esetén, de talán még jóval hosszabb időtartam esetén sem.

Nekem még azzal is kételyeim vannak, hogy egy ilyen bonyolult, sokféle időjárási hatásnak kitett rendszerben mindegyik működik, illetve, hogy mindig teljeskörűen működik.

2019. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!