Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez így hivatalos?

Ez így hivatalos?

Figyelt kérdés
Át tudom majd íratni a motorblokkot, ha olyan adásvételit kapok, amit egy cég állít ki, de a tulajdonos nem ő? Tehát mintha egy cégtől vettem volna? Belekötnek az okmányirodában?

2019. máj. 4. 11:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A rendszám alapján lekérdeztem az adatokat a járműről. Nem áll körözés alatt, nem külföldről hozták be, mivel Magyarországon helyezték forgalomba és itt volt mindig műszakiztatva,és ideiglenesen ki van vonva a forgalomból és csak 1 tulajdonosa volt. A motort meg előttem szedték ki, az autó azért bontódott, mert hátulról belementek. Majd meglátom, mi lesz ebből... Ha lenne olyan, akinek ilyen típusú motor kellene, és motorkódos a kocsija, az simán beépíttetheti papírok nélkül is..sajnos az enyém nem ilyen...
2019. máj. 8. 06:41
 12/19 anonim ***** válasza:
Szóval ez az. Nem tudom mit szólna a motor eladója,hogyha az okmányirodába lejelentenéd,hogy illegálisan bontják az autót,aminek a motorját te be szeretnéd íratni. Azért illegális,mert Magyarországon forgalomba helyezett autókat csakis az erre szakosodott bontók,bonthatják szét,akiknek (papíron legalábbis) nagyon szigorú követelményeknek kell megfelelniük. Addíg,amíg véglegesen nincs kivonva forgalomból,hogy gondolta,hogy te be tudod majd íratni a motort. Egyébként van így is mód rá,de nem akarok tippeket adni,mert az is illegális,csak hallottam,hogy meg lehet oldani,hogy motorkódos legyen,max kap egy AF-es számot is. Amit nem értek,hogy ezek után hogyan fogja véglegesen kivonatni az autót,vagy majd bejelenti,hogy ellopták?
2019. máj. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Na megjött ma a papír. Egy autó adás-vételi, ami tulajdonjog átruházása szól, és a kocsi adatait kellene verni, Ha kocsit vennék. De az eladó azt mondta, erre csak ráírjuk, hogy motorblokkot vettem, meg a motorszámot,és ezt elfogadás. Céges pecsét is van rajta. Egy autókereskedésé. Akkor ha jól gondolom, megvette ezt a sérült autót, és mivel a cége nevén van, így a céges papírral igazolható, honnan van a motilor. Hát kíváncsi vagyok, mert holnap be is viszem az okmányirodába, hogy megnézzék, ez megfelel-e, ha nem, akkor megmondom neki, inkább vegye vissza és olyannak adja el, aki bevállalja a motorkódos dolgot.
2019. máj. 9. 14:54
 14/19 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok érthetetlen szóért, de mindig beír valami mást a mobilom, amire ő gondol... :D
2019. máj. 9. 14:57
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát ez nem egyszerű. Egyáltalán miért neked kell ráírni az adás vételire bármit is? De ha cég akkor áfás számlát is kellett volna küldenie. Én 8 éve csináltam utoljára ilyet,ott a számlát is kérte az okmányiroda. Az lesz a legtisztább,ha bemész és ott mindent elmondanak. Ha nem járható valami miatt az út,elmondod az eladónak,hogy te megpróbáltad és ennyi. Vegye vissza,mert nem megy.
2019. máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Bementem az okmányirodába és ott azt mondták, hogy elfogadják ezt a tulajdonátruházási papírt is. Csak annyi hogy pecsét van rajta, de aláírás nincs. Felhívtam az eladót hogy olyan kellene amin aláírás is van, és azt mondta hogy lehet lemaradt de akkor küld majd másikat. Bár először azt akarta, hogy írjam alá azt a nevet, ami a pecsétet van. Nem tudom, így be merjem-e vállalni, és valóban elfogadják a papírt. Van, aki szerint annyira nem nézik, csak lássák, hogy van róla papír hogy vettem. Vissza meg nem veszi csak úgy hogy a felét adná vissza az árnak.
2019. máj. 10. 16:54
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Mármint az hogy a jármű nincsen végleg kivonatva a forgalomból és mégis beírják másikba a motort. Ne írd alá,mert okirathamisítás. Várd meg a papírt,addíg beszerelik a motort.
2019. máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs aláírni. Persze hogy megvárom a papírt inkább. Mások is mondták hogy én tudom igazolni hogy honnan van a motorblokk, ők meg hogy írják alá, azt intézzék ők, én a részemről tiszta vagyok. Nem az én dolgom megállapítása az aláírás valódiságát! A másik megérdeztem az nkh-nál, és úgy mondták hogy legalább ideiglenesen legyen kivonva az jó.
2019. máj. 11. 13:29
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor ezen változtattak. Én 2012-ben cseréltem így motort utoljára,akkor az okmányirodában még a végleges kivonást nézték, Mindegy, te kegyél levédve, ő meg hadd fizetgesse az ideiglenes kivonás költségeit.
2019. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!