Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklisek miért követelnek...

A biciklisek miért követelnek 1,5m oldaltávot, ha autó elözi öket?

Figyelt kérdés
Ha két autó egymás mellett elmegy 90-nel, sokszor ott ez fizikailag sem lehetséges. A biciklisek miért akarják ezt? Nem tudják uralni a jármüvüket? Vagy csak az egó ekkora?

#bicikli #oldaltáv
2019. jún. 4. 13:08
1 2 3 4
 21/36 szlory ***** válasza:
52%

Más lehetne a leányzó fekvése, ha pl. az oldaltáv elmaradása esetén (mert mindig lesz rá példa, hogy "itt meg ott nincs is annyi, egyirányú utca", stb. stb) a sebességet kelljen csökkenteni. Csak ötlet.


Mert ha 25-tel teker valaki és mellette 30-35-tel elhalad az autó, nem lesz riadalom, menetszél, ha valami mégis történik, az autó gyorsabban meg tud állni, mint ahogy az illető aláesne, SŐT akár meg is tudja tartani, ha befelé borul, ahelyett hogy elsodorja.


Azt meg ugye már mindenki megtanulta, hogy igazából nem az adott járműtől lesz előember valakiből, hanem az előember használ többféle járművet? Aki azt meri mondani, hogy csak X vagy Y járművel közlekedők a hülyék, az vagy szimplán tudatlan vagy nem nézett tükörbe - vagy nem szállt ki a foteljából.

2019. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

"Akkor 4kor a traktort is lenyomod az árokba? Vagy ennyire már nem vagy kemény?"


Miért, biciklist nyomtam már le? Hol olvastál ilyent? Vagy csak a tesztoszterontúltengéses agyadban született ez a szösszenet?


"Amikor utolérte a xarodat. 40 millas 500 lovas Audi eltakarodsz előle, hogy ne tartsd fel?"


Ha látom hogy jön hátulról valaki a pályán 240-nel, nem ugrálok ki elé 110-zel. Ennyi.


"Hiszen te a csicska kocsiddal nem tudsz 240et menni ugye..."


250-nél szabályoz le. Valószínü az audi is, mivel egy ideje az utcai autókat így csinálják.


"Kicsit kapjunk már észbe..."

Rajta, kezdheted. Tipikus példája vagy annak az osztálynak, akit említettem, keresed az alkalmat, hogy beleköss a szemét burzsuj autósba.

2019. jún. 4. 15:40
 23/36 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező te pattogsz, hogy kerékpáros így még úgy.

Amúgy én autós vagyok, nem is bringazom úton soha (a sok elmeroggyant kihanemen mert kocsiban ülők barom miatt), viszont nem elozok kerékpárost sávon belül. Ezt kb KRESZ be kéne foglalni.

2019. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
23: Nem pattogok. Kérdeztem. Csak te próbálod belemagyarázni. Nem válthatok témát a kakaóscsigák nemi élete felé, ha egyszer ezt kérdeztem meg. Úgy látszik csak anekem visszás, hogy ök pampognak a biztonság jegyében, de bukót már nem vesznek. (ld. belinkelt cikk)
2019. jún. 4. 15:49
 25/36 A kérdező kommentje:

De nincs is érteleme egybites emberekkel eszmecserét folytatni, akik szerint csak az 1,5 m-es táv meg az arokbatolás létezik. Meg az autó csak 100-zal alözhet bringást.


Kb. ennek a kekeckedésnek annyi értelme van mint a melegfelvonulásnak. Velüs sincs semi bajom míg nem provokálnak a prideon. Volt is mindkét nemböl ilyen kollégám, semi gond nem volt velük.

2019. jún. 4. 15:54
 26/36 A kérdező kommentje:

*árokbatolás

*elözhet

2019. jún. 4. 15:55
 27/36 anonim ***** válasza:
Pedig a stílusodból pont az jött le, hogy az összes kerékpárost ki kell végezni, lehetőleg többször is.
2019. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
workdev: pedig nem. A normálisakkal semi bajom. A szembeszomszédom is olyan fanatikus, hogy -10 fokban hajnali 5kor is 12 km-re biciklivel jár, de vele sincs bajom, csak akik ok nélkül kötekednek, azzal nem tudok mint kezdeni.
2019. jún. 4. 17:24
 29/36 anonim ***** válasza:
40%

Szoktam bringázni is, de a legfrissebb élményem egy gyalogtúra, melyből 3 km egy relatíve forgalmas főútvonalon vezetett, kb percenkènt jött autó. Mivel a padka fel volt ázva, maradt az út szélèn egyensúlyozás. És bizony ha nem volt meg a kb 1-1,5 méter oldaltávolság a 90-150 közötti tempóval mellettem eltépő autó és közöttem, az egyszerűen ijesztő volt. Ráadásul ugye a bal oldalon mentem, ahogyan elő va írva, így láttam, mi jön épp a közeledben. Ugyanez bringa esetén ugye közvetlenül a hátam mögül kerül elő. Rohadt szår érzés. És ugye nem is említettem meg, hogy lehetnek úthibák , letőrt padka, stb. , ami tipikusan az út szélén jelenik meg.


Na, ezért kellene az az 1-1,5 mèter.

2019. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Alex Fly ***** válasza:
Felesleges ezen ennyit problémázni. Azért akarják -és nem csak a kerékpározókb hanem a közlekedési szakártők is-, mert élet- és közlekedésbiztonsági szempontból ez megfelelő oldaltávolság. És nem értem azt sem miért lenne probléma ennek kivitelezése; egy adott sávban haladó kerékpáros és mellette a másik sávban elhaladó gépjármű között gyakorlatilag minden esetben megvan ez a távolság...
2019. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!