Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Több kamionos miért ilyen?

Több kamionos miért ilyen?

Figyelt kérdés
össze vissza kivágnak eléd mindig (pedig látják hogy jössz), aztán bocsánatot sem kérnek. De ha meg te mész főúton 85-el, akkor belemennek a sggedbe 2 méterre, meg villogtatnak, dudálnak.
2019. jún. 7. 07:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez azért erős általánosítás, mint ahogy az sem igaz hogy minden BMW-s egy paraszt. Ha egy forgalmas főutat nézel, muszáj nekik is kimenni, nem várakozhat ott egész nap míg nem jön senki. Sem a méretéből sem a súlyából kifolyólag nem tud olyan gyorsan kifordulni és felgyorsítani mint egy személyautó. Én mindig ki szoktam őket engedni ha úgy hozza a helyzet, hadd menjenek. Főúton nem szoktak utolérni, maximum lakott területen, én ott mindig betartom a sebességkorlátot. Ha rámjön akkor rámjön, nem szoktam idegeskedni, ha elhagyjuk a lakott területet úgyis messzire kerülök tőle. Szerintem felesleges ezen idegeskedni. Én már engedékeny vagyok vezetésben, különben egész nap lehetne anyázni, ami valljuk be nem túl egészséges dolog.
2019. jún. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Kamion van mögötted, nem kell 85-el menni főúton lakott területen kívül, óra szerint legalább 95-el kell menni és nincs kérdés.
2019. jún. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"nem kell 85-el menni főúton lakott területen kívül"


És azok a kamionok akik 70-80al mennek? Mégse támasztom a fejem a dudára...

2019. jún. 7. 09:55
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
40 tonnás szerelvényről van szó, a legkisebb útegyenetlenség is szétrázza a fülkét ilyenkor. Nem vezettél még kamiont, fogalmad sincs, milyen érzés. Te személyautóval egy 70-el közlekedő kamiont simán megelőzöl, de ő téged nem tud, amikor 85-el mész, neki 89 a limit, nem tud többel menni. Lehet, hogy a 20 perc kellene neki, hogy elérje a felrakóját, amit te a 85-el elveszel tőle, ezért próbál gyorsabb haladásra ösztönözni.
2019. jún. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
figy a kamionost nem érdeklik az én munkahelyi problémáim vagy hogy miért 85-el megyek, akkor engem miért érdekeljen az övé?
2019. jún. 7. 10:12
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Paraszt vagy az utakon, veled is azok lesznek, mi itt a kérdés?
2019. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Mert te rohadtul ráérsz az úton, nem abból élsz, hogy egész évben vezetsz, nincs menetíró készüléked sem és fele annyi szabály sem vontakozik rád. Neki az út a munkahelye, amin te is Én nem vitázok ezen, azt csinálsz, amit akarsz. Ha neked az jó, hogy egy kamion van mögötted és dudál, villog, a te saját döntésed, én csak elmondtam, miért csinálja.
2019. jún. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Gyerekek, nem kell rögtön nekiesni egymásnak. Nem 65-tel baktat a kérdező, hanem közel 90-nel, ami a hivatalos limit - személyautóknak. Egy profi számoljon úgy az idejével, hogy Vmax=80 esetén is odaérjen a céljához. Nem vall különösebb professzionalizmusra, ha nincs annyi időtartaléka, hogy kb 10-20 kilométeren nem fér bele 89 helyett 85 a tempó - ennél még akkor is szarabbul jár, ha pont benyal egy sorompót, egy közúti ellenőrzést, egy félpályás lezárást vagy akàr csak egy kanyargosabb szakaszon elé kerülő traktort.
2019. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Paraszt vagy és elvárod, hogy veled normálisak legyenek?
2019. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Te egyszerűen nem vagy kibékülve a kamionosokkal.
2019. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!