Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha megállít egy rendőr úgy...

Ha megállít egy rendőr úgy kérdezi, hogy az elmúlt 24 órában fogyasztottam alkoholt?

Figyelt kérdés
És ha a válaszom igen, mert mondjuk 16 órája fogyasztottam, de a szonda nem mutat ki semmit, akkor mi a helyzet? Csinál valamit?
2019. jún. 8. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Miért csinálna bármit is? Nincs ilyen szabály, hogy csak akkor vezethetsz, ha 24 órán belül nem ittál.


Tőlem is egyszer kérdezték. Mondtam, hogy 20 órája ittam egy sört. Megfújatta a szondát negatív lett és jó utat kívánt.

2019. jún. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, ő nem ellened van. Azokat a patkányokat próbálja kiszűrni, akik úgy vezettek, hogy ittak előtte.
2019. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha 2 órája ittál, de a szonda nem mutatja ki, akkor sem csinál semmit, nem az a lényeg, mikor ittál, hanem állsz e alkholos befolyásoltság alatt. Lehet, hogy tegnap voltál atom részeg, ma autóba ültél, még mindig van a véredben alkohol, akkor ugrott a jogsi.
2019. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet meg fogsz lepődni most, de ha a szonda kimutat valamennyi alkoholt, akkor enyhítő körülménynek számít, hogy előtte bevallottad az alkoholfogyasztást. Bemondásra nyilván nem büntethetnek meg, de mindenféleképpen jól jársz vele, ha az igazat mondod.
2019. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!