Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán 130-al haladok...

Autópályán 130-al haladok belső sávban,70-el kamion mögött haladó autó bejön elém 200m-en belül én fékezek és mögöttem belém jönnek, ki a hibás?

Figyelt kérdés

Valahogy ki kellett írnom a kérdést, de egy kicsit pontosítanom kell rajta. Ez csak elméleti kérdés, kíváncsi vagyok.


Tehát belső sávban 130-al haladok, mondjuk ez 2 sávos autópálya, és a külső sávban a 70-80-al haladó kamion mögött haladó autó bejön elém.

Áltlában elég egy erőset fékezni és visszalassítani 70-re vagy kikerülni.

De városban sokszor van, hogy mondjuk piroson átvág előttem az autó vagy nem adja meg az elsőbbséget és nem csak lassít ilyenkor a vezető mondjuk 50-ről 20-30-ra hanem teljesen megállítja az autót mert megijed mondjuk.


Szóval mi van ha az autópályás helyzetben egy ilyen miatt 130-ról teljesen lefékezek az autóval és mögöttem mondjuk történik egy tömegkaramból vagy valaki meghal mert lesodródik a pályáról?

Ilyenkor csak az lenne a hibás aki előidézte a balesetveszélyes helyzetet vagy én lennék mert minek álltam meg az autóval?



2019. jún. 14. 17:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
német autópályán, ahol nincs korlátozás, aki 130 felett ment az alapból hibás a balesetben! ezt sokan elfelejtik. ha te belerongyolsz 200-ról fékezve valakibe, szerintem elég komoly ügyvédi hátszél kell, hogy ne üsd meg a bokád.
2019. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!