Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkéz szabály vasúti átjáró...

Pongrácz Gergely kérdése:

Jobbkéz szabály vasúti átjáró közelében nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Ma mentem át egy olyan vasúti átjáron ahol azonnal az átjáró után volt egy egyenrangú kereszteződés és jobbról jött egy jármű amelynek majdnem neki mentem, mert volt egy furcsa érzésem hogy elsőbbségem van, de nem volt. Mi van ha megadom, feltorlódik a sor és jön egy vonat? Ez nem veszélyes így? Az áthaladó járműnek tilos akadályoznia az áthaladást de így megtörténhet okvetlenül.

2019. júl. 4. 20:27
1 2
 1/15 anonim válasza:
35%
Írd meg hol volt, trükkös helyzet de ha nem adod meg beléd is mehetnek, nem mindegy milyen vonal mennyi sínpárral, felénk is van ilyen egy sín van, Bzmot jár rajta közvetlen pár méterrel arrébb már ott is van az állomás, persze így sem szívesen ragadnék be a sínekre. Kérdés milyen a biztosító/biztonsági rendszer, csak gondoltak erre ha eddig nem történt ebből kifolyólag tragédia ott.
2019. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

A vasúti átjáróba csak akkor hajthatsz be, ha ki is fogsz tudni hajtani. Tehát ha a jobbkezes utca miatt feltorlódott a sor, akkor előbb-utóbb valakinek a vasúti átjáró túloldalán kell majd megállnia.


Ha olyan közel van a kereszteződés a vasúti átjáróhoz, hogy egyetlen jármű se férne el, amíg vár, mert elsőbbséget ad, akkor valóban a vasutat keresztező útnak szoktak inkább elsőbbséget adni. A közlekedési hatóság elég szigorú az ilyesmiben, úgy tudom, ha nagyvasútról van szó, de persze nem kizárt, hogy valahol elszúrták a táblázást, és akkor az az érvényes, ami ténylegesen ki van táblázva.

2019. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
45 éve vizsgáztam de ha jól emlékszem a vasúti átjáróba csak akkor szabad behajtani, ha meggyőződtél róla hogy biztonságosan és időben el is tudod hagyni. De lehet hogy rossz a memóriám.
2019. júl. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Csak akkor hajthatsz rá a sínekre, ha megállás nélkül, legalább 5 km/h-s átlagsebességgel át tudsz menni rajta.

Persze ettől még szinte minden átjárót úgy alakítanak ki, hogy utána elsőbbsége legyen az áthaladóknak, hogy véletlenül se torlódjanak a sínekre. Furcsa, hogy itt ezt nem oldották meg, érdekelne, hogy hol van ez.

2019. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, hol van ez pontosan? Szétnéznék utcanézetben.
2019. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom hol van ez az átjáró, de általában az ilyen kereszteződéseket kitáblázzák úgy, hogy aki az átjáróból jön ki, annak legyen elsőbbsége. (PL: Velencei tó parti útja)
2019. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyire nem általános ez, hogy az átjáróból érkezőnek mindig igyekeznének elsőbbséget biztosítani. Igen, van rá törekvés, de mondjuk ahol főútvonal halad párhuzamosan vasúttal és minimális forgalmú út csatlakozik be a vasúton keresztül, ott bizony akár 10-15 méteren belül is lehet macisajt a mellékúton, szóval ott mondjuk egy pótos szerelvènnyel trükkös megállás nélkül áthaladni.


Példa: 71-es út, Paloznak bejárati út. Ezen a helyen a faluböl érkező és balra kanyarodó vagy egyenesen halafó forgalom gyakorlatilag akkor jár el helyesen (főleg személyautónál hosszabb járművek esetén), ha még az átjáró előtt elsőbbséget ad és csak akkor hajt az átjàróba, ha nem kell megállnia elsőbbséget adni a főúton érkezőknek.


A kérdezőnek pedig azt javaslom, hogy a KRESZ rendelkezésémek megfelelően ne hajtson soha, sehol olyan àtjáróba, amit nem tud biztosan elhagyni. Én adott esetben megállok a többvágányos átjárók előtt akkor is, ha egyszerűen csaj tömött sorokban mennek át előttem és megvárom azt a pillanatot, amikor màr biztosan látszik, hogy négy autóval előttem nem állnak meg egerészni rögtön az átjáró után.

2019. júl. 5. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Néhány ilyen kereszteződés valóban van, akár vonat, akár villamos pálya után..még nem történt baleset, mert az emberek figyelnek..


az más kérdés, hogy érdekes megoldás.

2019. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utcakép?


A vasúti átjárón áthaladásnak van minimális megengedett sebessége, ha ezt nem tudod tartani, mert pl. meg kell állnod, akkor nem hajthatsz be. Ilyen egyszerű

2019. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Itt van egy hasonló:

[link]


A főútvonal jobbra kanyarodik, de az autósok jelentős része balra fordul, hogy megússza a Reitter Ferenc utcai zebrákat, jelzőlámpákat. Ha kicsit hosszabb ideig van lezárva a sorompó, érdekes helyzetek szoktak kialakulni:

Valaki balra kanyarodna, de jobbról egy kb. 200 méteres sor van, a vége a Reitteren. Nem engedik be, mert mögötte ott a további n+1, aki szintén balra kanyarodna. Eddig oké.

Viszont a jobbról szemből folyamatosan érkező autófolyam közben eléri a Madridi utcát. Köztük is lesz valaki, aki balra akar kanyarodni, de ennek a lehetősége már a megmozdult, szintén többszáz méteres Berlini utca sor miatt eléggé esetleges.

És ameddig be nem engedik, megáll a vasúti átjárón az áthaladás mindkét irányban, ameddig valaki le nem mond az elsőbbségéről...

2019. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!