Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Egyenrangù utak? Jobb kèz szabàly? Vki segítsen lègszi?

Szòval azt tudom hogy egyenrangu utkeresztezodesben a tollem jobbra levonek meg a bal oldalrol erkezo villamosnak van elsobbsege , es azt is hogy ha csak velem szemben jon valaki akkor hogy van, de azt a reszet nem ertem, hogyha mondjuk van Plusz jel alakù kereszteződés és én a plusz jel alján állok és valaki más a plusz jel bal oldalan(ugye o tollem balra van) es o kis ivben jobbra akar kanyarodni en pedig nagy ivben balra akkor melyikonknek van elsobbsege? Valaki legyszi segitsen holnap vizsgazok es ezt a reszt nem igazan ertem :(((

jún. 12. 19:55  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

És légyszi azt is mondja meg valaki, hogy ilyen esetekre milyen szabályok vonatkoznak

# 1/6Időpont jún. 12. 19:57 Privát üzenet

Helloka!

Egyszerre mehettek ekkor, ugyanis ha belegondolsz, nem "ütitek" egymás útját, zavartalanul elhaladhattok egymás mellett!

Sok sikert!

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 12. 19:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszonom😊 ha belegondolok igen igy logikus 😅

# 3/6Időpont jún. 12. 20:48 Privát üzenet

A kresz vizsgán ilyenkor az "egyszerre mehetnek" a helyes válasz.

A valóságban a jobbról érkező megy előbb, vagy amelyiknek egyszerűbb.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jún. 12. 20:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm😊

# 5/6Időpont jún. 13. 06:58 Privát üzenet
Egyszerre lehet haladni, mert nem keresztezitek egymás útját.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 13. 09:37 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A 13. kerületi Párkány utcában ha egy gépkocsi a házak közötti térkövezett területről ráhajt (magasabban van) a Párkány utcára, akkor megilleti az elsőbbség a balról érkezővel...
Ha van egy egyenrangú útkereszteződés (vagyis nincs tábla sehol sem) és van egy A jármű aki kis ívben jobbra kanyarodik, B jármű (A-tól jobbra) egyenesen halad, C jármű (B-től...
Egyenrangú kereszteződésben ha jobbról jön egy autó, aki balra (felém) szeretne kanyarodni, és pedig szeretnék egyenesen továbbhaladni, kinek van elsőbbsége?
Ki volt az a marha, aki kitalálta az egyenrangú útkereszteződést?
Ha egy egyenrangú útkereszteződésben én jobbra kis ívben kanyarodok, viszont jobbról jön egy autó akkor nekem elsőbbséget kell adnom neki, ugye?
Hol kell/lehet leggyakrabban egyenrangú (jobb kéz szabályos) útkereszteződésre számítani?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!