Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a különbség a jogosítványba...

MrPifta kérdése:

Mi a különbség a jogosítványban a 101-es és a 102-es kategória között?

Figyelt kérdés
101 van a jogosítványomba írva, trolibusz vezetéshez 102-es kategóriát kérnek tőlem. Mit tehetek hogy ezt elfogadják?

2019. aug. 14. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A szakmai orvosi. Ez kell ahhoz, hogy hivatásszerűen vezess. Ehhez el kell menni a háziorvoshoz és ezt a kategóriát kell kérni. Maximum 5 évre adják.
2019. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

elég az orvosi vizsgálat vagy új jogsi kell?

És ez a vizsgálat szigorúbb? Van valami, ami miatt a 102-est nem kaphatom meg, pl. szemüveg viselése miatt?

2019. aug. 14. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Új jogosítványt kell csináltatni természetesen.


Valamivel szigorúbb. Főleg, ha embereket akarsz szállítani, tudom, mert énis buszozok. Bizonyos látás romlás, cukor, vérnyomás vagy egyéb tényező rossz értéke esetén nem biztos, hogy megadják. Jóval többet elvárnak, mint a B kategóriás orvosin.

2019. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

101 az "úrvezetői", 102 a "hivatásos".


Az utóbbi szigorúbb és rövidebb időre adják meg. Személyszállításhoz, áruszállításhoz szükséges.

2019. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de igazából arra gondoltam, hogy mennyivel kell többet tudni azért
2019. aug. 15. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!