Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha hévre veszek kiegészítő...

Ha hévre veszek kiegészítő jegyet 23:50-kor akkor még aznap van, elindulok az utolsó hévvel ami általában 00:21-kor indul el de a jegyem már tegnapi szóval lejárt szerintetek megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Vagy elindulok 23:48-as hévvel megyek vele 13 percet felszáll az ellenőr és oda adom neki a jegyet akkor az a jegy már tegnapi szóval az már nem érvényes ugye? Megbüntethet vagy ha megbüntet akkor lehet valami panaszt venni vagy csak annyit mond a BKK legyél figyelmesebb és az autómatából másnapra vedd. De akkor ha így járok akkor 2 jegyet kell vennem? Amúgy tudom jönni fognak a válaszok hogy igen olyankor már nem járnak ellenőrök.

2019. aug. 21. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a mobilos jegy másnap hajnali 3-ig jó, míg a papír alapú jegy csak éjfélig:

"A MÁV mobilalkalmazással a MÁV-HÉV szolgáltatási területére váltott menetjegyek érvényessége az utas által kiválasztott vonat menetrend szerinti indulásától a következő naptári napon 03:00 óráig tart." - [link]

"Érvényes a feltüntetett napon 0-24 óráig a HÉV Budapest közigazgatási határán kívüli vonalszakaszain egyszeri, útmegszakítás nélküli utazásra." - [link]

2019. aug. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem "érdekes", hanem egy baromság, de ez lesz abból, ha hagyjuk egymástól függetlenül ámokfutni a szolgáltatókat.
2019. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Vegyél elektronikus jegyet, az másnap hajnali 3-ig érvényes.

2. Ha Budapestről kifelé utazol, nem kötelező elővételben megvenni a kiegészítő jegyet, vehetsz a kalauztól is. (Szentendréről viszont ugyanez nem érvényes, befelé a 23:52-es HÉV-en fennáll a probléma.)

3. Kifelé, a 23:48-as HÉV 0:10-re ér Békásmegyerre, tehát ott elég a másnapi kiegészítő jegy.

4. Olyankor már nem szoktak lenni kalauzok.

5. Jelezd a problémát a bkk@bkk.hu és a mav-hev@mav-hev.hu címen. Én is miután jeleztem a problémát, hogy a 943-as éjszakai buszra semmilyen bérlet nem érvényes, pár éven belül megoldották, hogy a HÉV-bérletek arra is érvényesek legyenek.

2019. aug. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Megírtam én is a problémát a BKK és a MÁV-HÉV ügyfélszolgálatának, ma kaptam választ a BKK ügyfélszolgálatától:

"A MÁV-HÉV díjszabásában a menetjegy érvényességére vonatkozóan az 5. pontban többek között az szerepel, hogy „a jegy az érvényesség napján az üzemidő zárásig útmegszakítás nélküli egyszeri egyirányú utazásra érvényes.”


A gyakorlatban eddig is úgy jártak el az ellenőrzést végző munkatársak, hogy az adott napon megkezdett utazás akkor is befejezhető, ha az a következő napra átnyúlik. A BKK Zrt. honlapján található tájékoztatást pontosítani fogják, ahogyan az Üzletszabályzatban is átvezetik a következő módosításkor.


Jelzését köszönjük."

2019. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!