Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit vétett a világ ellen ez a...

Mit vétett a világ ellen ez a nyomorult pécsi vasútvonal?

Figyelt kérdés

4. Éve vagyok egyetemista, sajnos amíg nem végzek, vonattal kell/kellett járnom Budapestre. Jelenleg a ki tudja hányadik vágányzár van a vonalon.


Először Dombóvárnál, aztán Százhalombattától, most meg Pincehelytől. ~225 km-re 3 óra 40 perc a menetidő. Majdnem 4 óra!!! Sőt van amikor 4.


Kb. 56 km/h-ás átlagsebesség a 21. Században?! Ráadásul a felújítások után csak percekkel lesz jobb a menetidő 😂 megéri az éveken át tartó sz*patást?


Egy normális országban másfél óra alatt megtesznek ekkora távolságokat vonattal. És ez ráadásul egy elég forgalmas vonal.


2019. aug. 22. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Pont azért van vágányzár, mert újítják a síneket, hogy a jövőben majd gyorsabban mehessenek a vonatok...
2019. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy nem feltétlen csak a menetidő javítása miatt kell a felújítás...
2019. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
De te pont abban a 4 évben vagy egyetemista, amikor a vonal belső szakaszát nullára bontották és teljesen újjàépítették. Ez nyilván inkább a hosszú távú üzembiztonság, az akadàlymentesség, a rugalmasabb forgalomszervezés szempontjàból fontos dolog, hiszen a pálya felújítása önmagában nem elég a menetidő csökkentésére - ahhoz megfelelő új biztosítóberendezés és járművek is kellenének.
2019. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
75%
Figyi, én 4. éve járok busszal Békéscsaba és Kecskemét között, sz@ros 130 km sincs, és 3 óra az út...
2019. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Én se értem,hogy mit tudnak még mindig rajta csinálni. Amúgy se lesz gyorsabb,mert új vonatok kellenének és ugye arra nincsen pénz. Bááár ha nem lopnák el a felét a felújításra szánt pénzből,akkor lehet,hogy lenne rá keret.
2019. aug. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!