Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nő miért nem lehet mozdonyvezető?

Nő miért nem lehet mozdonyvezető?

Figyelt kérdés

Nem értem miért tesznek kivételt.


Egy nő is megtudná csinálni, hogy fellép arra a v43-asra és ráncigálni azt a kontrollert, meg pár kapcsoló, fékkar, pedált nyomni, lényegében ennyi. Én már vezettem mozdonyt. Könnyebb vezetni mint személykocsit. Fázishatároknál kell figyelni.



Mi a kivétel, ugyanis villamosvezető van nőben is, nem is kevés. Debrecenbe van egy olyan villamosvezető lány aki nincs több 22-nél szerintem.


Nők miért nem lehetnek mozdonyvezetők?

Esetleg félnek odaadni nekik egy olyan eszközt amit 120-szal kell vezetni és, ha valaki eléugrik a monzdonyvezetőnek meg kell nézni és lehet a nők hamarabb sokkot kapnának a látványtól?


Erre is gondoltam.



2019. aug. 22. 23:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Az kimaradt, hogy ennek egyébként semmi köze a MÁV-hoz, ez színtisztán egészségügyi- és munkavédelmi kérdés.
2019. aug. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
41%
Hat, en no vagyok, es mozdonyvezeto! 😃 szoval en arra tippelek, hogy lehet no is 😃
2019. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor vagy nem MO-n vagy vagy Flirt ill motorvonat vezető :)
2019. szept. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti!

Biztos nem Magyarországon, ahogy előttemlevő irja.

2019. szept. 21. 20:02
 15/16 anonim ***** válasza:
52%

"...lényegében ennyi..." meg könnyebb vezetni,mint személykocsit....

Hogyne.

A felelősségvállalás része sem kis dolog és azért műszakilag is adódhat bármi rendkívüli.Akár férfi,akár nő ülne ott.Nem olyan egyszerű,mint amilyennek tűnik.Ennek ellenére nem állítom,hogy csak kizárólag férfiak képesek erre a munkára,vannak igenis rátermett,fizikailag az átlagtól erősebb nők.Ahogy az átlagtól gyengébb férfiak is.



Az biztos,hogy én sem tennék különbséget csak azért,mert az illető nő vagy férfi.Ki lehet szűrni,hogy ki lehet alkalmas és ki nem.Akár fizikailag,akár szellemileg.Kiben van meg a kellő rátermettség és kitartás.


Környező országokban sem félnek a kapcsolási kötelezettségtől.

Elvileg itt sem kellene.Elvileg nem,de mégis.Pedig napjainkban mentőn is dolgozhatnak nők végre,ott is emelni kell.


A tanfolyam maga sem két fillér(tanfolyam költsége,vizsgadíj,munkabér,járulékok stb).Utána,ha a nő terhes lesz,nem dolgozhat tovább nagyfeszültség alatt.(ahogy a motorvonat-vezető sem és a jegyvizsgáló sem)

Valószínűleg ez is közre játszhat,hogy nem éri meg kiképezni valakit.

Ebben mostanában nem biztos,hogy lehet előrelépés,de hátha.

2019. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
28%

Pilóta lehet nő, és azért az sem egyszerűbb művelet, mint egy Szilit elvezetni. (Igaz, általában* ketten vannak.)


*Kisgépeken lehet egy fő is.

2020. márc. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!