Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lakóhely és iskola között...

Lakóhely és iskola között mennyi a havi buszbérlet?

Figyelt kérdés

30Km-re fogok bejárni egyetemre, nappali tagozaton, mennyibe kerül egy havi buszbérlet, keresgéltem a neten de nem tiszta, azt tudom hogy diáki 50% kedvezményt ad, de valahol azt olvastam hogy lakóhely és iskola között 90%?

És ezt a havi bérletet az iskolában kell igényelni majd?


2019. aug. 26. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Lent megtalálod a táblázatot, a diákbérlet csak iskola és lakóhely között váltható, 90% kedvezménnyel. Kell egy diákigazolvány, egy igazolása Volántól, hogy ezen a szakaszon utazol, valamint egy bérlet a buszról, jegypénztárból.

2019. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A menetjegy 50%-os, de azt az országban bárhova kérheted. A bérlet 90%-os, de azt csak a lakó- vagy tartózkodási hely és az iskola között váltható. A kiinduló- és célállomással kiadott bérlet mellé nem kell viszonylat igazolás, mert az csak az adott viszonylaton érvényes. Régi típusú, csak távolságra kiadott bérlet mellé kell viszonylat igazolás, amit a bérletpénztárban lehet váltani.
2019. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok még annyi hogy a diákit és matricát kb mikor szokták adni egyetemen? szeptember 4.-én kell menni beiratkozni, esetleg addig lehet kérni ideiglenes diákit? a jogviszony igazolást 16.-tól lehet, akkor lehet hogy a diáki is csak akkor jön?
2019. aug. 26. 19:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A jogviszonyigazolást felejtsd el, kedvezmény igénybevételére nem jogosít. Az új diakigazolvany igénylésekor kapott igazolással veheted igénybe a diákkedvezmenyt.
2019. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenes diákigazolványt kell kérned, amit azután tudsz, hogy megigényelted az állandót.
2019. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!