Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV buszsofőrök egész nap egy...

BKV buszsofőrök egész nap egy vonalon közlekednek el és vissza, vagy össze-vissza járják az adott telephelyhez tartozó járatokat?

Figyelt kérdés
Hosszú vonalakon nem annyira unalmas oda-visszázni (9-esnél kb 2 óra a retúr például, 3-4 kör férhet bele 1 napba), de mondjuk a rövid vonalakon pl 220-ason unalmas lehet (itt 22 perces körjárat, óránként 2-3 kör :) ) A közelmúltban mentem a 220-assal egy darabig, fél órát töltöttem itt és ugyanazzal a sofőrrel jöttem vissza úgy, hogy közben ment egy kört, innen jutott eszembe a kérdés.

2019. aug. 28. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Általában egy-egy vonalcsoporton mennek, és azon belül változhat a konkrét vonal/járat. Amit tudok konkrét példát, hogy pl. a 34-es és a 106-os vonalakon ugyanazok a sofőrök dolgoznak, és az Árpád hídi végállomásnál szokott lenni a "vonalváltás". Feltételezem a többi vonal esetén is hasonló lehet a helyzet, a 220-ast nem ismerem, a 9-esnél valószínűleg nincs ilyen, mert ott nem igazán van alternatív vonal, amire át lehetne szerelni a végállomáson.
2019. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Így van, jellemzően vonalcsoportok vannak és ezek között egyes számokban átszerelnek, más számokban meg nem. Aztàn hogy ki mit szeret, megint màs kérdés - van aki legszívesebben nem menne kétszer ugyanazon a vonalon, más meg pont ezt élvezi.
2019. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
99-es vonalon egy buszsofőr se menne egy nap alatt kétszer végig. Megbízható forrásból tudom!
2019. aug. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Tudom, hogy bkv-s kérdés, de Debrecenben a DKV-nál mind a négy telephelyen úgy van, hogy nem egész műszakban egy vonalon járnak. Kezd pl.14 órakkor délutános és 23.45-ig van pl és van benne 10, 44, 48, 18y, megint 10, 146, 43, megint 48, a vége egy 47. Van egy ilyen forda is.


Ezt már én is meg akartam kérdezni, hogy Pesten is így van vagy ott ugyanazokat járják egy nap, de megelőztél:D .

2019. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!