Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet a törvény és a...

Mit tehet a törvény és a szomszéd? Ugye vannak az f1 f2 kategóriába tartozó tűzijátékok, amiket egész évben lehet használni. Ha este 10 kor kilövők 1 sikolyt, azt bünteti a törvény?

Figyelt kérdés

Ugye vannak az f1 f2 kategóriába tartozó tűzijátékok,amiket egész évben lehet használni. Ha este 10 kor kilövők 1 sikolyt,azt bünteti a törvény?

Tudom,hogy van csendháborítás is,de csak 1db. -rol van szó,ami kb. 2mp.,nem pedig sorozatban lőném.

Falun lakok.

Mit tehet a törvény,és a szomszéd ilyenkor ellenem?



2019. márc. 26. 16:12
1 2
 1/11 Molyember ***** válasza:
0%
Ha ideges típus, akkor ad egy akkora pofont másnap, hogy lefejeled a tehenet. Egyébként nyilván nem tehet semmit, de lesz indoka felháborodni. Hogy abból mi lesz, azt nem tudom, te ismered.
2019. márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt igazából azért csinálnám,hogy elhallgasson a 2 nagy kutyája a szomszédnak,ami egész éjjel ugat,és nem tudunk tőlük aludni.

Így legalább talán elhallgatnának egy darabig.

Szóval ha már itt tartunk,én pofozhatnám a szomszédot...

2019. márc. 26. 16:30
 3/11 anonim ***** válasza:
miért ugatnak folyton a kutyák? rendesen tartja őket? ha nem, akkor rájuk hívhatod az állatvédőket. de lehet még a rendőrség is foglalkozna vele csendháborítás miatt
2019. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az jó kérdés,hogy miért... talán egymás ellenére. Az udvarban vannak szabadon neki,és a hálószoba ablakától 1-2m-re ugatnak.

Nappal is non stop ugatnak,az is zavar,na de este...

2019. márc. 26. 17:12
 5/11 anonim ***** válasza:

sétáltatják őket? van elég mozgásterük? éri őket elég inger?


nagyszüleim szomszédjában 1 kutya csinált olyan zajt, hogy nem is volt olyan hogy ne ugatott volna. egy öreg néni volt a gazdája aki sose vitte sétálni, éveken keresztül semmi nem történt a szerencsétlen kutyával, folyamatosan frusztrált volt. ha a szomszédnál is ilyesmi lehet a helyzet, akkor szerintem hívd az állatvédőket

2019. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Soha nem viszi őket sétáltatni.

Nem tudom,hogy 2 nagy kutyának mekkora hely kell,de talán a udvar elég?

Inger? Az éri őket,minden arra járót jól megugatnak.

2019. márc. 26. 17:24
 7/11 anonim ***** válasza:
olyan ingerre gondoltam mint pl a sétáltatás meg ami azzal jár: más embereket, más tájakat, házakat, kutyákat látnak stb. esetleg valami játék, labdadobálás vagy ilyesmi. egy embernek se esne jól ha egész életére (de akár csak pár évre) egy telekre vagy zárva és nem tudod elhagyni. frusztrált, stresszes leszek, dühöngsz stb. hiába elég nagy az udvar, akkor se látnak mást a világból, mert ott a kerítés. ebbe bárki beleőrülne.
2019. márc. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És mi van,ha a jegyző mindent rendben talál? Mert Ő nem fogja azt nézni,hogy sétáltatja-e,játszik-e vele (amúgy meg akármit mondhat neki)

Csak azt nézi,hogy elég nagy-e az udvar,kap-e kaját,nem-e verik, stb...


De az éjszakai állandó ugatás,az szerintem már más kategória,az alvashiany,meg az állandó zaj szerintem már durvább...

2019. márc. 26. 18:41
 9/11 anonim ***** válasza:
hívd az állatvédőket, este meg mikor ugatnak, a rendőröket
2019. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De a kérdés,ha pl. minden este elengedek 1 vagy 2 sikoly tűzijátékot,azzal tud-e mit kezdeni a törvény?

Mert egy idő után már a füttyszóra is menekülnének.

Vagy valami ultrahangos állatriasztó?

Ha az ablak alól hatra mennének az udvarban,már nem zavarná a fülüket. (Meg ők sem az enyémet) :)

2019. márc. 26. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!