Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyenkor hogy érvényes a...

Ilyenkor hogy érvényes a bérletem? (BKK, MÁV, Volán)

Figyelt kérdés

Most megyek majd egyetemre Bp-re, egyébként az agglomerációban élek.

Nemrég vennem kellett BKK bérletet, azon az október 31ig érvényes középiskolás diákigazolványom száma van. Ha kapok ideiglenes egyetemi diákigazolványt, ki kell cserélnem a bérletemet? Mert ugye az igazolvány száma nem passzol.


Továbbá, így hogy Bpre fogok járni, vehetek MÁV-bérletet. (eddig ugye nem vehettem, csak teljesárút, mert a lakóhelyemen jártam suliba) Ezt majd az ideiglenes diák megszerzése után tehetem meg, igaz?


Utolsó: Volán diákbérlet 90%os, ha nem a lakóhelyem és az iskolám között használom? Tehát lakom x helyen, suliba járok y helyen és e kettő között nem busszal közlekedem, hanem csak a lakóhelyemen használnám a buszbérletet. Ilyen esetben 90, vagy 50%os bérletet vehetek?


Köszi mindenkinek a segítséget! :)



2019. aug. 29. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Hogy nem passzol a szám? Nekem az összes diákomon ugyanaz volt az azonosítom..7essel kezdődik.
2019. aug. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1, én eddig azt hittem, hogy van a gimis diákomnak egy száma, és majd az egyeteminek más lesz. Ha nem, akkor a BKK bérletes probléma meg van oldva. :) Köszi a választ.
2019. aug. 29. 17:07
 3/6 anonim válasza:
83%
Az azonosítód marad, csak a diákigazolványod változik
2019. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

MÁV, Volán diákbérlet csak lakóhely (tartózkodási hely) és iskola között váltható, 50%-os bérlet nincs. Ha a vasúthoz busszal kell menned, akkor oda is vehetsz persze, talán valami igazolás kell, hogy másképp nem tudsz eljutni az állomásra, azon keresztül az iskolába.

A BKK-bérletnél teljesen mindegy, hol vagy diák, csak legyen érvényes diákod. Sőt, az október 31-én vásárolt havibérlet is érvényes a régi diákoddal.

2019. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor majd utánajárok ennek az igazolásnak. A MÁV bérlethez viszont már az egyetemi diákom kell majd, ugye? Szám ide vagy oda, máshogy nem tudom igazolni, hogy Bpre járok suliba.
2019. aug. 29. 17:41
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Tanulói azonosítód nem változik (csak régen változott kb 10 éve volt, hogy "külön" kártyás volt még az azonosító, azóta a diákigazolvány száma ugyanaz, mint a tanulói azonosító)


Október 31-ig 50%-os JEGYET vehetsz, volánra, és MÁV-ra is mivel a korábbi igazolványod még érvényes.


Ha a mostani ideiglenes diákod meglesz, akkor 90%-os bérletet is vehetsz MÁV-ra és Volánra is, de a MÁV-hoz is kell így viszonylatigazolás, és a Volánhoz is mindkettő sajátot használ. (Ezen bekezdés csak akkor érvényes, ha nappalis egyetemista leszel, ha levelezős, akkor viszonylatigazolóval, tanintézet és lakóhely között 50%-os jegyet tudsz venni)

2019. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!