Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érvényes egy volán bérlet...

Érvényes egy volán bérlet átszállásokra is?

Figyelt kérdés

Amíg rá nem kérdeztem a volánnál, azt hittem tudom a választ, ami az volt, hogy igen, mert csak a távolság számít, amíg azon belül utazik az ember és nem telik el 24 óra indulástól érkezésig, a bérlet érvényes. De a volánnál azt mondták, átszállásra lehet olyan bérletet kérni, amin fel van tüntetve egy átszállási hely. Ezt viszont nem értem, nem automatából származó bérleten tudomásom szerint nincs feltüntetve semmi a távolságot leszámítva, ezért kell a bérletigazolvány. Ráadásul az elől, hogy akkor érvényes-e egy x km-es bérlet, ha nem közvetlen járattal megyek, csak kitérő választ adtak, hiába kérdeztem, hogy ez most akkor igen vagy nem.

A gondom az, hogy van egy buszmegálló százötven méterre a házamtól, az állomás viszont három kilométerre van. A járatok itt úgy vannak összehangolva, hogy innen egy busszal el tudok menni az állomásig, majd ott bőven fel tudok szállni a másik buszra. A munkahelyem azonban azt mondta nem támogatja a bérletet, ha átszállással akarok menni. Ezt viszont nem értem, mi a különbség 26,1 és 27,6 km között, ha a bérlet 30 km-t fed le?

Emellett a volán oldalán ez szerepel:

"Egy utazásnak tekinti a VOLÁN a többszöri átszállással történő utazást, ha az az első utazás megkezdésének napját követő nap 24. órájáig befejeződik.."

Ezek szerint nem számít az átszállás. De akkor miért hajtogatja a volán az átszállásos bérletet és miért utasítja vissza a munkáltatóm a bérlettámogatást, ha átszállással megyek, mert nincs kedvem hajnali fél ötkor három kilométert gyalogolni hetente hatszor?



2016. nov. 1. 22:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Az a 27,6 km 29,6 km akart lenni.
2016. nov. 1. 22:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Csináltasd meg az átszállásos berletigazolványt, és vedd meg a 30 km-es bérletet amin csak távolság van. A munkáltatód nyilván a plusz km-t nem akarja fizetni a kerülő miatt, de így ugyanúgy 30 km-es bérletet adsz le.
2016. nov. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A bérletet nem én veszem, úgy adják. Csak távolság van rajta ismerőseim szerint, de időnként ellenőrzik, ezt vízszint már a cég mondja, hogy én használom-e a saját bérletigazolványommal és itt a gond. Hiába 30 km, ha azt mondják átszállással nem támogatják, ki kell fizetnem. De nem értem miért, mitől fontos nekik, hisz mindenképp 30 km-es a bérlet. Amúgy nem kerülőút.
2016. nov. 2. 11:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a cég adja, hogyan ellenőrzik, hogy milyen berletigazolvánnyal használod? Csináltass kettőt, egyet amerre tényleg mész (az ellenőröknek), egyet meg, amit a munkahelyeden mutatsz be.
2016. nov. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!