Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A kalauzoknak a testkamera...

A kalauzoknak a testkamera szerintetek sokat számít?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap a média épp foglalkozott vele, hogy amióta van testkamera egyes kalauzoknak, azóta csökkent a kalauzokat ért támadások száma.


Nagyon jó ötlet szerintem is, de nem fognak megszűnni szerintem a támadások, de majd meglátjuk.


Arra gondoltam, hogy akkor mi van, ha az agresszív utas, akinek nincs jegye és megtámadja akkor is a kalauzt, ha ott a kamera, szóval nem érdekli az elkövetőt, akkor is megtámadja a kalauzt, a testkamerát pedig letépi a ruhájáról és összetöri vagy kidoba az ablakon.

Ilyenkor mit ér a testkamera?


Ti, hogy gondoljátok, sokat számít vagy nem nagy védelem?


Én olyan szabályt hoznék, hogy ha megtámadják a kalauzt fizikailag ,megvédhesse magát, valamint gázsprayt adnék minden jegyvizsgálónak.


Mondta egyszer egy kalauz, hogy megtámadták, visszaütött volna önvédelemből, csak nem tehette, mert akkor kirugják meg önbíráskodás. Nevetséges.



2019. szept. 1. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Önbíráskodás teljesen más. Amúgy létezik olyan, hogy megvedheti magát, önvédelemnek hívják.
2019. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Hát egy agresszív állatot pont nem fog megállítani egy kamera. Szerintem. Hosszútávú megoldás, ami nem csak a kalauzoknak, de a tisztességes utasoknak is minőségi javulást jelentene, ha előre megszűrnék az utasokat a vonatra felszállás előtt, az állomáson. Például mint Hollandiában:

[link]


vagy Angliában:

[link]

2019. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Ühüm, abszolút reális ám, hogy Görényhomok alsón posztoljon a biztonsàgossági úr és szűrje a csaksokittaköcsögöt.


A gázspray-s ötlet is nagyszerű, mert akàr még egy kevésbé zsúfolt vonaton is pont arra van ám szükség, hogy pánikszerűen menekülni kezdjenek az utasok a szomszéd kocsi felé. Bocs, de legyen inkább egy törött orrú kalauz, mint 10 ilyen-olyan különböző sérüléseket összehozó, nyáladzó-könnyező-prüszkölő utas. Mindezt mondom úgy, hogy menekültem màr ki ötvenedmagammal diszkóbó paprikaspray miatt - nem kívánom senkinek, West Balkán különkiadás volt.


A jogos önvédelem ma sem tilos, de tény, hogy a visszaütés helyett sokkal jobb opció menekülni - erre ugye vagy van hely, vagy nincs.


Végül a kérdés első részére válaszolva: nagyon fontos a kriminalisztikában, hogy mennyire nagy a lebukás esélye, mennyire biztos az, hogy következménye lesz a jogsértő magatartásnak. Azért lássuk be: az, hogy folyamatosan szajkózzák a kalauzt ülsz = börtön egyenletet a vonatokon, állomásokon és még fel is lesz véve, ha túlléped a törvényes határokat, igenis bír visszatartó erővel. Nyilván egy totál beállt aggresszív barom nem mérlegel, de ugye vannak szintek ebben is. Azért a statisztikák szerint is van némi javulás.

2019. szept. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Kezdjük ott, hogy ma már párban dolgoznak a kalauzok, nem egyedül, ez is sokat számít.
2019. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!