Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest bérlettel lehet-e...

Budapest bérlettel lehet-e utazni?

Figyelt kérdés
Budapest bérlettel lehet utazni pótjegy megvásárlása nélkül Ferihegy-Nyugati között? Múltkor fixen bemondta, hogy a szegedi ICn lehet pótjegy megvásárlása nélkül utazni, de erről nem találtam semmit az interneten. Ha igen, milyen vonatokkal lehet?

2019. szept. 3. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Metrópótlás miatti kényszerből megengedték, hogy azokra a vonatokra is felszállj, amire nem szállhatnál BKV-bérlettel. De nem ülhetsz be helyjegyes ülésre, állsz az ajtóban...
2019. szept. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen, a metrópótlás miatt jelenleg IC-n is utazhatsz, de nem kényszerből, hanem mert a MÁV-Start így egyezett meg a BKK-val. Ha pedig egy helyen nem ül senki, nyugodtan leülhetsz, nem kell állnod végig.
2019. szept. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Bármelyik vonattal utazhatsz a metrópótlás ideje alatt. Helyjegyköteles kocsikban is utazhatsz, de ha valakinek oda szól a jegye, ahol utazol, àt kell adnod a helyet.


Az utastájèkoztatás nem konzisztens: a helyjegyváltási kötelezettségre vonatkozó tájékoztatást sem a menetrendben, sem a kocsikon, sem a hangos utastájéklztatásban nem szokták minden esetben kiegészíteni azzal, hogy amúgy a metrópótlás ideje alatt elfogadjàk a Budapest-bérletet minden vonaton. Itt-ott hallani ezt a bemondást, de nem mindenhol. Íràsban legutobb a bkk.hu oldalon a tanévkezdésről és metrópótlásról szóló augusztus vègi hírben làttam ezt megerősítve.

2019. szept. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mondjuk nem értem miért lett mindenki lepontozva...
2019. szept. 4. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Mert valaki szerint az egy nagyon rossz dolog, hogy lehet utazni ezekkel a vonatokkal, és hogy mersz még le is ülni. Valaki szerint meg tök természetes, hogy legalább kihasználják ezeket a vonatokat a budapesti szakaszokon is. Szvsz. a MÁV-START nehéz helyzetben lesz, amikor a metrópótlás végén ezt el kell törölnie, mert hozzá fognak szokni az emberek és felháborodás lesz belőle, ha ezt elveszik.
2019. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Garpe válasza:

Budapesten belül, ha van Budapest bérletes (BKK/BKV) akkor az összes személy, gyorsított s zónázó vonattal utazhatsz.

Kelenföldről Kőbánya-Kispestre én rendszeresen jártam az s36-os vagy g43-as vonatokkal, s ha jött az ellenőr bemutattam a BKV bérletem, amit el is fogadott.

Ugyanígy utazok most a Déli és Budatétény között. Így kb. 10-15 perc alatt megvannak ezek a busszal/metróval jó 40perces utak.


A Nyugati és Ferihegy között is utazhat/tál/hatsz és majd fogsz is tudni Budapest-bérlettel a metró elkészülése után pl. az S20 (Szeged), S50 (Szolnok) és S51 (Záhony) vonatokkal. Ami az újdonság az az, hogy az IC s egyéb pótjegyes járatokra is felszállhatsz (pótjegy nélkül) ahogy feljebb írták.

2019. szept. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!