Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ilyen bunkó a mai...

Miért ilyen bunkó a mai középiskolások nagy része?

Figyelt kérdés

Vonattal járok iskolába, kb. 35-40 perc az út. 20 éves lány vagyok. Egy betegség miatt nehezen állok, főleg mozgó járművön.


Hazafelé mindig majdnem tele van a vonat, nincsenek teljesen üres üléspárok, így kénytelen vagyok valaki mellé ülni. Gyakran csak más középiskolások mellett van hely. Amikor megkérdezem, hogy leülhetek-e, mindig elküldenek és kiröhögnek. Szép sorban mindenki elküld, és a végén nem tudok leülni.


Nem a helyet foglalják, nem ül melléjük más később se. Nem tudom mi a bajuk. Egyrészt nagyon rosszul esik, másrészt volt, hogy emiatt elestem amikor a vonat fékezett.


Reggel megoldom, korábban megyek az állomásra, így van hely, de óráról nem tudok hamarabb elmenni.


Nem tudom, mit csináljak, ezt így nem bírom. Közelebb nincs ilyen képzés, koliba nem tudok menni. Már a sírógörcs kerülget, amikor azzal a vonattal kell hazajönnöm (heti 2 alkalom).



2019. szept. 20. 07:10
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat az általánosításért, azon középiskolások nagy részére gondoltam, akikkel együtt utazok. Máshol remélem jobb a helyzet.
2019. szept. 20. 07:14
 2/32 anonim válasza:
100%
Nem kell őket megkérdezni, csak ülj le egy szabad heyre. Nem az övéké a vonat.
2019. szept. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam kérdezősködni, csak simán leülök. Sőt ha a tömegnyomorban az ülésen tartja a táskáját, akkor szólok neki, hogy dobja arrébb, mert le szeretnék ülni. Pofavágás volt már, de semmi komoly.
2019. szept. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Próbáltam csak úgy leülni. Idézem a reakciót: "Menjél már innen, nem látod hogy foglalt?" De neveztek már hájas disznónak is. Tény, hogy nem 60 kg vagyok, de hogy mondhat ilyet egy 16-18 éves?


Át akartam menni estire, de otthon nem engednek. Ugyan elmúltam 18 éves, de amíg otthon lakok, addig sajnos jogos, hogy az van, amit ők mondanak. :(

2019. szept. 20. 07:34
 5/32 A kérdező kommentje:
Ne értsétek félre, nagyon szeretem a szüleimet, nem gúnyosan írtam hogy az van amit ők mondanak. Amíg eltartanak, addig természetes, hogy nem azt csinálok, amit csak akarok.
2019. szept. 20. 07:36
 6/32 anonim ***** válasza:
47%
Azt csinálsz, amit akarsz egy egészséges kapcsolatban.
2019. szept. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Azért vannak bizonyos határok. Még nem dolgozok, így ők fizetik a kaját, a ruhát is. Nem azárt nem akarnak estire engedni, mert éppen olyan kedvük van, hanem más, részben pénzügyi, részben családi okok miatt, amiket megértettem, elfogadtam.
2019. szept. 20. 08:11
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Fogod magad és leülsz!!!! Határozottnak kellene lenned meg kicsit keményebbnek.
2019. szept. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szólj vissza neki, hogy "nem a tiéd a vonat kisköcsög".

Határozottan kell fellépni és akkor nem mernek keménykedni.

2019. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Sajnos a határozottság az nagy hiányzik belőlem. Azért megpróbálom, remélem nem leszek nevetséges.


Annyival jobb, amikor egy idősebb ember mellé tudok ülni, felnőtt még csak egyszer küldött el, de nem bunkón, és csak azért, mert tényleg várt valakit.

2019. szept. 20. 08:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!