Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha vonattal utazom honnan...

Ha vonattal utazom honnan tudom hol tart a vonat?

Figyelt kérdés
Honnan lehet tudni hogy mi van a célállomás előtt?
2019. szept. 29. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állomási hangosbemondó bemondja és ki is van írva, hogy hol vagy éppen. A vonatokon is be szokták mondani, hogy mi következik, de ezt sajnos gyakran alig hallani.
2019. szept. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Mobilon is tudod követni.
2019. szept. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Egy-két ilyen flirtet kivéve ismeretlen fogalom hazánkban bármiféle kijelzés vagy hangosbemondás. Se a vonatból, se a bedeszkázott, kidőlt-bedőlt-összeszart, majd a MÁV-döntéshozói söpredék által földig dózeroltatott műemlék-jellegű állomásépületekből. Elvileg aki nem ismerős valahol, az kiáll időben az ajtóba, és lesi mindig a következő és következő megállóhelyen az van-e kiírva a táblára, ami neki kell. Ha igen, leszáll. (Már ha a tábla megvan még, és nem nőtt rá az akác.) Társalkodóbb típusú emberek nem leskelődnek az ajtóban, egész egyszerűen kiadják a feladatot valamelyik utastársuknak, hogy szóljon majd, mikor kell leszállni. Ez így ment 160 évig, amíg nem ez a digitális csodavilág volt, és ma is így megy a világ nagyobbik felében, találjuk már fel magunkat... Amúgy meg fel lehet csapni a menetrendet, térképet, (interneten is megvan ma már minden, meg a csodatelefonodon, gps-ről nem is beszélve), azt kíváncsiságból megnézni az előző megállóhelyek nevét, és akkor nem úgy utazik el az ember a vakvilágba, mint Kolombuszék idején.
2019. szept. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Google térképén is jelzi hogy éppen hól vagyok, annyi időm meg pont van hogy le ugorjak, azt nem tudom megnézni mivan a célállomás előtt nem tudom hogy adja ki a google
2019. szept. 30. 07:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvirán fent van hol állnak meg az egyes járatok.
2019. szept. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
76%

Hát azért 2019-ben ez nem igazán kihívás.

Vagy ha mégis, akkor veled van a baj.

2019. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hallgatom, hogy mit mond a hangosbemondó. Nézem a táblákat az állomásokon.

Ha nem vagyok biztos benne, hogy hol kéne leszállni, akkor megkérdezek valakit. Általában sokan rendszeresen járnak egy útvonalon és kívülről tudják, hogy hol vagyunk. Vagy meg lehet kérdezni a kalauzt is.

2019. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

A telefonodon folyamatosan látod, hol vagy. Ha nincs mobil interneted, töltsd le az út előtt a térképet. Amúgy én régen a következőket csináltam:

1. A vonat sosem érkezik előbb, max. késik. Tehát megnéztem, pontosan mikor kell érkezni az adott megállóba, előtte pár perccel kezdtem készülni.

2. Megjegyeztem az előző 1-2 megálló nevét (személyvonatnál) és amikor azokat elhagytuk, utána készültem a leszállásra.

2019. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még az emberek nem a mobiltelefon fura kinövései voltak, hanem önmaguktól képesek voltak élni, akkor úgy oldották meg, hogy megnézték a menetrendkönyvben, milyen állomások vannak, és hogy mikor ér oda a vonat. Ha ez sem volt, akkor az utastársaktól, jegyvizsgálótól kérdezték meg. A száj egy igazi multifunkcionális eszköz. Fel lehet tölteni a testet rajta keresztül, és információk továbbítására alkalmas többnyire.
2019. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek jó megoldások, én is számtalanszor használtam már, de most már van mobilnetem, azon pedig egy MÁV nevű alkalmazás. Azzal meg tudom nézni, hogy mikor fogunk egy adott állomásra érkezni. De az adott vonat állomásait is meg lehet nézni, hogy hol áll meg előzőleg, és ehhez képest hány perc a menetidő a leszállási helyemig, ez a megoldás kiküszöböli a pontatlanságokat is. Sőt még térkép is van, a vonatok aktuális helyével.
2019. okt. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!