Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért éri meg a BKK-nak, hogy...

Miért éri meg a BKK-nak, hogy rossz minőségű bérletszelvényt nyomtatnak, ami egy hónap használat során hó végére elhalványul? Hogyan lehet ezt a halványulást megakadályozni, ha valaki éves bérletet vásárol?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt kaptam 1db állítólag speciális tartót, amiben nem halványul el, de abban csak 2db bérlet fér el, ráadásul azóta tönkrement. Az éves bérlet 12 szelvényből áll, nem fér el a 2 szelvényes tartóban. Az igazolványomat egy adott tartóban tartom, nem szívesen pakolgatom át minden hónapban. A BKK-t is kérdeztem, nevetséges, amit válaszoltak. 20 évvel ezelőtti bérleteimen még mindig minden jól látható, csak ez az új hőpapír ilyen pocsék, amit újabban használnak.
2019. okt. 3. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Éves bérletem van, ez nem egy darabos kiszerelés, hanem adnak 12 darabot, amiket fiókban tartok, és csak az aktuális havit veszem elő. 1 hónapig meg kibírják az igazolvány tartómban. A negyedéves bérlet lehet necces, ezért olyat nem is vennék. Hiába teszed jófajta tartóba, ha a zsebedben tartod a hő hatására halványul.
2019. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hőpapírok és a rajtuk használt tinták minősége elég sokféle tud lenni és az adott nyomtató is befolyásolja a nyomat tartósságát. Többszáz nyomtatóról beszélünk itt, ugye, nehéz tehát egyenletes minőséget biztosítani.


Szerintem az éves bérlet tökéletes választás, mert otthon, 20-25 fokban nem veszít semmit az olvashatóságaból a bérleted, a tartóban meg elfér a következő kèt-három szelvèny. Egy jó minőségű bőr tokban, rajta kis átlátszó műanyag ablakkal ez a két-három szelvény bőven olvasható marad addig, amíg szükség van rájuk. És ugye az éves bérlet a legolcsóbb fajlagosan.

2019. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én olyat hallottam hogy hűtőben érdemes tárolni a bérletszelvényeket
2019. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a hőpapír pocsék hanem te nem tudod normálisan tárolni, minden hőpapír hátulján rajta hogyan kell tárolni és akár 8 évig is olvasható.

És azért használnak hőpapírt mindenhol mert az nem kell "nyomtatni" nincsen tinta a nyomtatóba hanem csak egy fűtőszál ami az adott ponton meg melegíti a papírt ami ennek hatására elszineződik.


Gondold csak hány tintapatron, meg tonert kellene ilyen mennyiségű papír nyomtatásához használni.

2019. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!