Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek Szolnokon délután...

Daweeh kérdése:

Megbüntettek Szolnokon délután a buszon mert (tudom hihetetlennek hangzik) véletlen felszálltam rá és jött az ellenőr az ajtó meg csukódott és elindultunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

mondtam neko hogy akkor a következőn szállok is de nem érdekelte és elkérte az adataimat...

Ha nem fizetem be behajtják mindenképp? Mert hallottam olyat nem egyet hogy semmi nem lett belőle.



2019. okt. 6. 01:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül felszálltál. Ott álltál a megállóban, kinyílt az ajtó, beszippantott a busz belsejében a légritka tér és azonnal záródott is. Ráadásul ez véletlenül hátul történt, nem elöl, ahol tudnál jegyet venni a sofőrtől, az ellenőr meg sem várta az indulást, hanem rögtön jött, így nem volt időd megkezdeni a jegyváltást. Értem én. Ez mindig így szokott lenni.

Szerintem találj ki valami jobb kamut, ez túlságosan körmönfont. Esetleg fizesd ki a pótdíjat és próbáld meg levonni a tanulságot.

2019. okt. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt tényleg mondtad az ellenőrnek is, legalább csináltál egy jó napot számára, szép lehetett mikor a műszak végén újságolta, halljátok ma egy utas azt mondta véletlen szállt fel azért nincs jegye. :D :D
2019. okt. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Mennyire büntettek?
2019. okt. 6. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy hatalmas forma vagy :D
2019. okt. 6. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Jelentsd fel a közlekedési társaságot!

Megteheted, hisz akaratod ellenére szippantott be egy busz!

Ki tudjak mit tettek volna veled, ha nem jön időben az ellenőr!

Minimum személyi szabadság korlátozása, de az is lehet, hogy emberrablás történt, ne hagyd annyiban, ha nem teszel semmit, máskor is megtörténhet veled, időben meg kell fékezni a robotokat.

Közeledik, visszatér a Terminátor!

2019. okt. 6. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Semmi okod panaszra, hiszen ez a véletlenek összjátéka.

.

- Te VÉLETLENÜL épp a megállóban voltál, amikor

- VÉLETLENÜL épp megállt a busz,

- te VÉLETLENÜL felszálltál,

- a busz véletlenül elindult,

- ám VÉLETLENÜL épp ott volt az ellenőr, aki

- VÉLETLENÜL kíváncsi volt jegyedre, amit te nem tudtál megmutatni neki (ez NEM VÉLETLEN, hiszen a "nincs"-et te sem tudod megmutatni)

.

A legfőbb dolog, amit tehetsz: találj ki valami hihetőbbet!

2019. okt. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Tök mindegy a hátsó sztori. Ha fekszalltal és lattad, hogy ellenőr van, menned kellett volna azonnal a soforhoz, hogy jegyet vegyél. Úgy megusztad volna. Mivel magadtad az adataid, fizesd ki. Később többet fognak behajtani.
2019. okt. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Ezt max. akkor tudnám elképzelni, ha valaki annyira tökrészeg, hogy tényleg nem látja, merre meg hová megy.

Magamból indulok ki, 1x hasonló állapotban akartam egy BicMac-et kérni egy Bankban.

2019. okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Jogi szempontból ez úgy néz ki, hogy a buszra való felszállás úgynevezett ráutaló magatartásnak minősül , függetlenül attól, hogy neked szándèkodban állt-e az adott járattal utazni vagy sem. A ráutaló magatartással te elfogadtad az ily módon közted és a szolgáltató között létrejövő szolgáltatási szerződést, melyben világosan szerepel, milyen módon kell a viteldíjat kiegyenlítened és ennek megtörténtét igazolnod. És azt is elfogadtad, hogy ha ez utóbbi igazolást nem tudod megtenni , akkor pótdíjat vagy köteles fizetni.


Tekintve, hogy az ember véletlenül csak nagyon ritkán száll fel buszra, a jog nem szabályozza külön ezt az esetet. Természetesen ha vannak komolyan vehető mentő körülményeid - pl bizonyíthatóan bedrogoztak mások téged és emiatt időlegesen csökkent a belátási képességed - és e körülményeket akár bíróság előtt is képes vagy hitelt érdemlően bizonyítani, akkor esetleg kimondható ac szerződés érvénytelensége.


(Egyébként úgy vélem, rosszul fogalmazhattad meg a kérdésedet, azért nem vesszük komolyan. Feltételezem, hogy rossz járatra szalltal, amire nem volt érvényes a bérleted és nem tudtál már leszállni. Sajnos erre sincs külön szabály, meghozza azért, mert sokan visszaélnének ezzel és egy 5 km-es random viszonylatra vett bérlettel a zsebükben mondhatnák bármely ellenőrzés alkalmával, hogy ok épp akkor vettek észre, mennyire rossz jàraton vannak...)

2019. okt. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

A kérdező védelmére elmondom, hogy velem is történt egy hasonló eset egy görbe este után. Ráadásul én rossz buszra szálltam és elvitt a világ végétől két lépésnyire még.


Megkaptam a csekket, befizettem, levontam a tanulságot :) Kb ennyit lehet tenni szerintem.

2019. okt. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!