Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szétszerelt kerékpárt lehet...

Szétszerelt kerékpárt lehet szállítani tömegközlekedési eszközön, vagy vonaton, külön kerékpár jegy nélkül?

Figyelt kérdés

Abból indulok ki, hogy a szétszerelt kerékpár nem számít kerékpárnak, hanem csak alkatrészek halmazának. Jól gondolom?

Ez alatt azt értem, hogy van a váz, és külön a két kerék és még egyéb kisebb alkatrészek.



2019. okt. 16. 11:31
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
Minek ilyennel kinlodni,amikor 20" kerekatmeroig nem kell biciklire potjegy!Vegy valami osszecsukhato cuccot amin maximum ekkora kerék van azt jonapot
2019. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szétszereled, akkor poggyász. A poggyászra vannak előírások, hogy mekkora lehet.
2019. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az eddigiekben nem kaptam érdemi, értékelhető választ, ezért jobban kifejtem a kérdést.

Például, amikor veszek egy szétszerelt kerékpárt és otthon akarom összeszerelni?

Másik, eddig nem említett példa: Ha alkalomadtán csak egy vázat viszek, esetleg egy kerékkel a másik kezemben, akkor is kell kerékpár jegyet vennem?

Azt is kiemelném, hogy nem csak a vasúttal kapcsolatban kérdeztem, hanem az egyéb tömegközlekedési eszközökről is, mint busz, troli, villamos, hév.

Alkatrészekről van szó és nem arról, hogy átmenetileg direkt szétszerelem, ami nem életszerű, mert senki nem fogja darabokra szerelni a kerékpárját csak azért, hogy így szállíthassa és utána még össze is kelljen szerelnie. Aki kerékpáros, az tudja, hogy mennyi idő szét és összeszerelni, ezután újra beállítani mindent.

2019. okt. 16. 12:17
 4/6 A kérdező kommentje:
3. Válaszoló köszönöm. Értem, akkor poggyász. Meg fogom nézni, hogy milyen szabályok vonatkoznak rá.
2019. okt. 16. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:

MÁV-Start:


9.3.

Tárgyak, élő állatok szállítása

9.3.1. A kézipoggyász tömege utasonként a 30 kg-ot nem haladhatja meg.

A 14 éven aluli gyermek 15 kg kézipoggyászt vihet magával.

9.3.2. A kézipoggyász mérete – darabonként – a 30x50x80 cm-es méretet

nem haladhatja meg, kivéve a

* gyermekkocsit,

* esernyőt,

* sétapálcát,

* tokba helyezett hordozható hangszert,

* sírkoszorút.


A súlyhatárral nincs gond, de a méretkorlátba szerintem nem fog a váz beleférni, és a kerék se biztos (a 26-os kerék igen, a 28-as necces, mert ott már a felninek is 60 centi fölött van az átmérője). Meg persze csomagold úgy be, hogy ne látsszon, hogy mi az, akkor nem kötözködnek. Vannak még olyan szabályok, hogy egyedül képesnek kell lenned vinni, föltenni a csomagtartóra stb., arra is figyelj.


[link]

2019. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. Válaszolónak is köszönöm a részletes választ.
2019. okt. 16. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!