Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ferencváros vasútállomáson...

Ferencváros vasútállomáson van jegypénztár?

Figyelt kérdés
Még sose utaztam vonnatal! Hogy kel jegyet kérni?
2019. okt. 18. 11:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és 90% kedvezményel utazók ha van hatósági igazolványom? És aosz (autisták országos szövetkezete) kártyára van valami kedvezmény?
2019. okt. 18. 11:47
 2/13 anonim ***** válasza:
Kb 2 hónapja utaztam onnan. Akkor nem volt pénztár csak automata, az is kissé eldugott helyen. De meglehet találni.
2019. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És ott hogy tudok kedvezményes jegyet kérni? Hova van eldugva?
2019. okt. 18. 11:51
 4/13 anonim ***** válasza:

MÁK (barna színű) kártya kell úgy tudom (nekem legalábbis olyan van, nekem is autizmus miatt, fogyatékossági támogatást kapok). AOSZ kártyám nincs.

Ha nem utazik veled senki, egyedül utazol, akiknek ilyen kártyájuk van, pótdíj fizetése nélkül tudnak a kalauztól jegyet venni abban az esetben is, ha egyébként az állomáson van jegykiadás. Amennyiben utazik veled kísérő, akkor már előre kell jegyet venni (ha lehetséges). Én MÁV appal szoktam jegyet venni bankkártyával, mivel készpénz szinte sosincs nálam, és nem kell sorban állni, pénztárossal, kalauzzal feleslegesen kommunikálni.

2019. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyedül utazom de úgy tudom hatósági kártya = 90%kedvezmény
2019. okt. 18. 11:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy hova van eldugva, nem tudom (az első válaszoló ha visszatér, lehet le tudja írni), de az automata egy érintőképernyős gép, ki tudod választani, hogy 90%-os jegyet szeretnél, ki tudod választani, hova kéred. De ha nem utazik veled senki, és megvan az államkincstári kártyád (nem tudom, hogy az AOSZ-kártyát a kalauz elfogadja-e), akkor tudsz a vonaton is jegyet venni.
2019. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mi az a pótdíj?
2019. okt. 18. 11:54
 8/13 A kérdező kommentje:
Még sohasem utaztam vonnatal és még buszjegyet jegyet se vettem még
2019. okt. 18. 11:55
 9/13 A kérdező kommentje:
Mák kártya nincs nálam anyumnál szokott lenni
2019. okt. 18. 11:56
 10/13 A kérdező kommentje:
És hanan tudom ha rossz vonatra szálltam ? Hogy találom meg a jó vonatot? Honnan tudom melyik az 1. És a 2. Osztály?
2019. okt. 18. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!