Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bkvnek a menetrend aplikáció...

A bkvnek a menetrend aplikációja nem a gps szerint adja ki a busz menetrendet?

Figyelt kérdés
Vártam a buszt de késett sokat.
2019. okt. 27. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

De, alapvetően valós idejű információkat használ a rendszer a metró és a HÉV kivételével (ott tervezett időkkel számol), de előfordul , hogy technikai okokból tervezett indulást mutat más járatokon is.


Például van, hogy egy járat vezetője rosszul vagy nem jelentkezik be, de az utolsó pillanatban hozott operatív intézkedések sem mindig kerülnek be pontosan a rendszerbe (pl műszaki hibás jármű miatti menetrend módosítás).

2019. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De, a GPS alapján, de ha olyan a forgalom, akkor hiába van olyan távolságban, hogy az app szerint 2 perc múlva kéne érkeznie... Én általában azt szívom be vele, hogy jön a kukásautó a messze távolban, mögötte meg araszolgat a troli, előzési lehetőség nélkül :)
2019. okt. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ma 2X is előfordult,hogy késve jött a villamos is,lehet, hogy az aplikációval lehet valami.
2019. okt. 27. 15:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Régebben átállította az érkezési időt,ha volt dugó miatti késés,most egyszerűen nem jön a járat.
2019. okt. 27. 15:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Pld a 2-es villamosnál kimaradt járat épp most,és úgy jelezte,hogy jött.
2019. okt. 27. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne hülyének nézni az embereket, eleve be kéne vallani, hogy a kijelző - minthogy a jövőt nem tudhatja senki - nem azt mutatja, hány perc múlva ér oda a közeledő jármű, hanem hogy tőlünk hány megállónyira tartózkodik. (Ha mondjuk, kb. 1 megállót 1 percnek veszünk, de most ezen ne vesszünk össze.)
2019. okt. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem kéne hülyének nézni az embereket, eleve be kéne vallani, hogy a kijelző - minthogy a jövőt nem tudhatja senki - nem azt mutatja, hány perc múlva ér oda a közeledő jármű, hanem hogy tőlünk hány megállónyira tartózkodik. (Ha mondjuk, kb. 1 megállót 1 percnek veszünk, de most ezen ne vesszünk össze.)"


Szerintem egy az egyben a google maps serviceit használja, úgy ahogy az összes hasonló alkalmazás, pl a Waze. Nem jövőbe lát, csak a korábbi adatok alapján egészen pontosan megmondja, hogy hány perc múlva érsz A-ból B-be. Pofátlanul pontos tud lenni, 200 km-es távon is.

2019. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: Persze ez csak akkor igaz, ha időközben nem változik meg a forgalmi helyzet, pl. dugó, baleset lesz. Ekkor a kalkulált idő elég rendesen meg tud változni.
2019. okt. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"#7: Persze ez csak akkor igaz, ha időközben nem változik meg a forgalmi helyzet, pl. dugó, baleset lesz. Ekkor a kalkulált idő elég rendesen meg tud változni."


Hát azért ezek eléggé tervezhetetlen esetek, ilyenkor jó hogy nem pontos :D

2019. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!