Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volános buszokhoz (nem Budapes...

Avada0 kérdése:

Volános buszokhoz (nem Budapesti Volánbuszhoz) elő tudom valahonnan egy konkrét megálló menetrendjét? A menetrendek.hu egy rakás ganéjt nem ér ha átszállással keres az ember valamit.

Figyelt kérdés
Az archivált emkk.hu oldalon nem találom. A volanbusz.hu meg gondolom csak a régi Volánbuszos járatok megállóit mutatja, mert miskolci megálló az egy sincs.

2019. okt. 5. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:

A VOLÁNBUSZ honlapján még a falunk sincs a települések közt; így nem tudok menetrendet füzetbe tenni. (Nemigen az az oka, hogy kistelepülés, hiszen a környéken feleannyi, harmadannyi lakosságszámúak is ott vannak; az egyik olyan, ahol negyedannyi napi járat van, mint nálunk.)

Meg akartam tudni, hogy ez átmeneti dolog, még töltik az adatokat, vagy hiba; de a kapcsolatokban levő lehetőséget használva, az "Észrevételek"-ben nem tudok nekik üzenetet küldeni. 5 napja próbálkozom, idő elteltével most is az jelent meg, hogy "Az oldal nem működik. A(z) www.volanbusz.hu jelenleg nem tudja kezelni ezt a kérést. HTTP ERROR 500".

Valóban, A HONLAPJUKON csak az október előtti, regionális területükön van megállóhelyi menetrend. Nem tudom, hogy bővítik-e az országos hatáskörük alapján, vagy sem?

Persze, hogy ilyesmit meg lehessen tudni, első lépés lenne, hogy legalább fogadják az általuk kínált lehetőséget használó üzenetet. És akkor is kérdés, válaszolnának-e? Nem tudom, mennyire készültek fel a jelentősen bővült feladatokra, akár ügyfélszolgálati, akár tájékoztatási területen.

Ez persze nem oldja meg a problémád.

2019. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A menetrendek.hu-n és az oldal telefonos appjával is meg lehet csinálni. A keresőbe indulási állomásnak megadod ami érdekel, de nem adsz meg célállomást. Beállítod, h mikorra érdekel, (lehet "bármely nap" is, akkor kiadja az összes ott megáló buszt) és keresés.
2019. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

1-esnek: az info@volanbusz.hu nekem válaszolt 1-2 napon belül, amikor az új honlappal kapcsolatos észrevételeimet megtettem. Nekem úgy tűnt, figyelembe vették a gyorsan megoldható , kisebb problémákat jelző e-maileket.


Kérdező: a 2-es által javasolt megoldást ajánlom én is. Csak az induló megállót írd be, az érkezőt hagyd üresen. Fontos a pontos dátumbeállítás. A “bármely napon” opció nekem mobilon csak azért nem jó, mert utána a találatoknál már nem enged a járat részleteire tovább lépni és így a pontos közlekedési rend is rejtve marad. Ezért azt ajánlom, keress rá tetszőleges tanítási napra, aztán egy tanszunetes munkanapra, valamely szabadnapra majd egy választott munkaszüneti napra. És még ekkor is figyelni kell a további korlátozó jeleket, Kétségkívül macerás, de pillanatnyilag ez működik. Ha pedig csak néhány vonal érinti az adott megállót , egyszerűen töltsd le a vonali menetrendeket.

2019. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdeklődéssel olvastam a válaszokat, mert nem ismertem a [link] ilyen használati lehetőségét.

Kipróbáltam, nem lett jó. Nálam ilyen eredményt adott 5-én, pénteken, 7-ére, hétfőre, egész napra: [link]

2019. okt. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4:

Nekem 54 találatot dobott rá:

[link]

2019. okt. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt, # 5 válasz írója!

Nekem most 87-et listázott: [link]

Legörgettem, nem rosszul ír felül összesítést, valóban megvan a 87 járat.


A te listád 4:08, 4:30 kezdetű, nekem az itt nincs.

Lehet, hogy hiába egész napot jelölünk ki, és nem is a tárgynapot, mégis csak a lekérdezés időpontja utáni járatokat mutatja?

Ez magyarázat lehet arra, hogy ez első lekérdezésem – a válasz időpontja alapján – 22 óra után volt (igaz, 5-én), de 7-én egész napra is csak ezután az időpont utáni 2 járatot mutatta; te éjfél után kérdezted le, akkor viszont mutatta az első járattól. Az én mostani lekérdezésem a mai első két járat utáni, hiányoznak is 7-éről.

De, ettől még nem tudom, neked miért csak 54, ha nekem most 87? Neked 2-vel többnek, 89-nek kellett volna lennie.


És most néztem meg: amit a listán kiír, az nem a célállomás, hanem az induló. Azt lenne jobb látni, hogy hová megy a busz, nem azt, hogy honnan jön.

2019. okt. 6. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Azt lenne jobb látni, hogy hová megy a busz, nem azt, hogy honnan jön."


Hát nem tudom... Engem nem igazán érdekel általában az, hogy XY megállóhelyre honnan jönnek buszok.

Az sokkal inkább, hogy a megállóhelyről hova tudok eljutni.


Kéktúrázom, alkalmanként máshogy alakul a menetidőm, és vagy korábban vagy később érek a megállóba a terv szerint. Akkor a jelenlegi működésével már előre meg tudom nézni, hogy mikor fog busz indulni a megállóból, és az hova visz.

Vasutas vagyok, arcképesem van, nekem általában az kell, hogy vasút közelébe eljussak, kevésbé kötött az, hogy pontosan hova.

2019. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7! Úgy érzékelem, hogy vitatkozol a # 6-os válaszból idézettel.

Nem sikerült, ugyanazt írtad.

2019. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!