Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mai fiatalok miért nem...

Hírnök kérdése:

A mai fiatalok miért nem adják át az időseknek a helyet?

Figyelt kérdés

Én sem vagyok öreg, de az én generációmban ez még "alap" volt. Most ül, fülében a zenélő dugó, orrán napszemöveg, és mintha ki lenne lőve a világból. Direkt nem akarja látni, hallani mi zajlik körülötte.


Ez normélis?!



2019. okt. 30. 22:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
" Bezzeg az én időmben! " Igen régen minden jobb volt, régen vörös szőnyeget terítettek a buszok elé a diákok az időseknek, sőt még a táskájukat is cipelték, ja nem...
2019. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%
Minek adjam at? Tan berli?
2019. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
47%
Há miért adnám már át?? Chh orulok hogy ulok
2019. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%

1, Mert az öregek egy része szívatja a fiatalt, mert amikor átadná a helyet, akkor annak nem kell;

2, Nem biztos, hogy elsőre az az adott fiatal egészséges, így van, hogy neki jobban szüksége van a helyre.

2019. okt. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Én fizetek a jegyért, ő nem. Ha bottal van akkor pl. átadom vagy ha látom hogy nagyon nehezen mozog. Terhes nőnek vagy kisgyereket cipelőnek is.
2019. okt. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
52%
Hát, amikot láttod azt, higy anyoka alig tud menni 2 szattyoral, de ha jönn a busz jobban szalad, mint egy fiatal és még csak nem is zihhál, vagy amikor törtet átt a tömegen van egy két üres hely, de hátra megy és mondja "add már átt a helyed b+" de szó szerint vagy még az esett, hogy begipszelt kézzel, állok a tömött buszon, akkor voltam 14, lökdösenek, amikor amúgy sincs, hely, beszólnak, hogy menny már arébb...stb... na az kicdit minősitő
2019. okt. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
40%
Kicsit*
2019. okt. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon unatkozol, hogy ilyen polgár pukkasztó se eleje, se vége kérdést teszel fel?
2019. okt. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%

Annak, akin tényleg látom, hogy szüksége van rá (bottal/nehezen megy), átadom

Kivéve ha máshol is van hely, akkor nem fogok felállni

És az is rohadtul bosszant, amikor mellem akar leülni az öregasszony, amikor mögöttem 2-vel is van hely, ráadásul ott nem ül senki... (és a másik üléshez sem kell feljebb lépni vagy ilyenek ugyanolyan könnyen tud leülni oda, mint mellem....

Meg a másfél ember széles ülésre ne akarjon már mellem nyomorogni...

az ilyen öregek rohadtul fel tudnak húzni és akkor emellé még ok azok, akik a “mai fiatalokat” elküldik a fenébe, mert milyen pofátlan szarok, mert ok persze olyan rohadt tökéletesek voltak fiatal korukban....ja nem...

2019. okt. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

Csak azért mert idős, nem adom át. Ha nagyon öreg, nehezen/bottal megy, sok csomagja van vagy bármi hasonló, akkor nagyon szívesen. Ha véletlenül nem veszek észre egy ilyen idős embert, de normálisan megkér, akkor örömmel átadom a helyemet. Terhes nőknek, kisgyerekeseknek gondolkodás nélkül. Viszont a teljesen egészséges és/vagy bunkó módon viselkedő, tolakodó időseknek véletlenül sem. Az meg a másik aspektusa a dolognak, hogy én fizetek a jegyért/bérletért, ők nem. Én tanulok és dolgozom, szóval én is lehetek fáradt. Ráadásul én általában végállomástól végállomásig utazom.

Egyébként zenét sosem hallgatok a buszon/villamoson/utcán. Egyrészt bunkóság mert pl. az ellenőrt sem hallja meg az ember, de leszállásnál vagy az utcán veszélyes is lehet.

2019. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!