Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kecskemét és Budapest között...

Kecskemét és Budapest között ingázni minden hétköznap?

Figyelt kérdés

A két város között 1 óra 10 perc az út busszal, onnan kb. fél óra a munkahely.

Minden hétköznap reggel 8-ra kell felérnem majd a munkahelyemre, és a munkaidő délután 5-ig fog tartani. Kiszámoltam, hogy kora reggel legkésőbb 5:15-kor kell kelnem, 5:40-kor elindulnom otthonról, és legjobb esetben este 7-re érnék haza, majd hogy rendesen kialudjam magam, kb. este 11 körül el kéne aludnom, ahhoz legkésőbb fél 11-kor le kéne feküdnöm.

Szerintetek ezt ki lehet bírni hosszú távon? Egyáltalán megvalósítható?

Van köztetek, aki hasonlóan él, ingázik fel a fővárosba?



2019. nov. 5. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Egyik ismerősöm Szegedről jár Kecskemétre, tehát hasonló időbe telik neki. 3 éve bírja, de ő kapott céges autót, így ingyen van az utazás. Tömegközlekedéssel szerintem nem igazán éri meg ezt vállalni, főleg a rossz Kecskeméti helyi járatok miatt. (mindig késik, gyakran kimarad)
2019. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kecskeméten biciklivel fogok kimenni az állomásra, szóval a tömegközlekedéssel nem kell törődnöm, kivéve azt a másfél - két téli hideg hónapot, amikor nem lehet biciklizni.

Egyébként még nem tudom, hogy a busz vagy a vonat éri-e meg jobban.

2019. nov. 5. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Autóval esetleg okés, de ahhoz nagyon jó szakembernek kellene legyek és jól kellene fizessenek, tömegközlekedéssel biztosan nem csinálnám. Ott vannak az átszállások, akkor félnék a késésektől, már az eső is, de főleg a hó sokat lassít a közlekedésen, meg amennyire a buszokra és a pontosságukra számolni lehet. A forgalmon is rengeteg múlik. Egy rövid tanfolyamon vettem részt, egy hétig minden nap feljártam autóval Kecskemét mellől Pestre, nekem ez az út, munka előtt és után minden nap hosszú távon sok lenne.
2019. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ez azt jelentené hogy nincs életed. ez napi 3 óra ingázás, plusz 9 óra munka.

gondolom jól megfizetik ha elgondolkoztál rajta, inkább bérelj lakást pesten

2019. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

több ezren gurulnak befelé a városba itt az Egér úton Fehérvárról, Tatabányáról, stb a legkellemesebb amikor szolgálatival közlekedhetsz, mert az ingyen van..

viszont, ha igenjó a fizetésed, akkor megéri sajáttal..


én még nem utaztam tömegközlekedéssel, csak autóval(nyáron motorral)


Téved, aki 800-vagy ezer köbcentis autóval akar éveken át ötven kilométert megtenni reggel, és este, mert az keveset fogyaszt..hát az lehet, de autópályán az maga a gyötrelem.


Most is csak autóval járok, nem csábít a busz.

2019. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a busz és a vonat között mérlegelsz, akkor vedd figyelembe, hogy a busz csak a Népligetnél áll meg, a vonat Kőbánya-Kispesten, Zuglóban és a Nyugatiban is, így ha a belváros a cél, akkor célszerűbb a vonat (nem derült ki, hogy a fél óra út a munkahelyre az melyik irányba van).


A kivitelezhetőségre visszatérve: ha te fel tudsz kelni ötkor, negyed hatkor, és az esti hazaérkezés után ki tudod pihenni magad, akkor kivitelezhető szerintem. A buszon, vonaton lehet pihenni, olvasni, enni-inni (legalábbis vonaton biztos). A buszok késéséről nem tudok nyilatkozni, a vonatra rá kell számolni 10-15 percet (reggelente biztosan), nagyobb késések ritkán vannak (bár az elmúlt egy héten kétszer is volt, hogy felsővezeték-szakadás miatt a szegedi vonatok csak Ceglédig mentek, de nem ez a jellemző). Ha nem gond, hogy nem vagy mindig ott pontban nyolckor, akkor ez belefér, egyébként ezt is vedd figyelembe. A vonaton általában akad hely (a péntek délután nyilván vészesebb), a buszra meg ha jól tudom, van ingyenes helyjegy, de ezt ki kell váltani.

2019. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen bírható. Legalábbis én is 1 óra 10 percet vonatozok, majd legalább 1 órát BKV-zom hazafelé. igaz, hogy kb aludni járok haza, de egy jó ideje már csinálom és teljesen megszoktam már, nincs semmi bajom Vele. Természetesen mindenkinek máshol helyezkedik el az a küszöb, hogy hol van elege az utazásból
2019. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Igencsak jól megy annak a cégnek, aki ezt képes kifizetni, amikor egy éves vonatbérlet 250 ezer forint körül van! Egy évre, és akkor semmi más kiadás nincs mellé.
2019. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!