Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesti tömegközlekedés...

Budapesti tömegközlekedés igénybevételéhez (metró, villamos, busz) hol tudok menetjegyeket venni? Egyforma menetjegyek kellenek mindhárom gépjárműre?

Figyelt kérdés

2019. nov. 11. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


egyforma

2019. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vonaljegynek hívják, de ha a nap során négynél több jegyet használnál el, akkor jobban megéri 24 órás jegyet venni - az mindenre jó, és akárhányszor átszállhatsz vele.

(Vonaljeggyel csak metróról metróra szállhatsz át, ha nem jössz fel a föld alól. Egyébként minden járművön új jegy kell.)

2019. nov. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Tipp: egyesével vegyél vonaljegyeket automatából, bankkártyával. Ha már ilyen pofátlanul lehúzó rendszer van, ami sehol máshol nincs Európában, a BKK hagy kapjon minél kevesebbet a pénzből (tranzakciós díjak).
2019. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3, nem csak a fővárosban van ez így, nem feltétlen a bkk-val van a gond.

Pécs tökugyanez, majdnem dobtam egy hátast, mikor helyi járatra szállva közölték, hogy 500 Ft-ért ad jegyet négy megállóra - én pesti parasztként azt vártam, hogy megállóig ad fixen, mint vidéken. Persze utólag tudom, hogy ott is lehetett volna vonaljegyet venni 350-ért, csak a sofőrnél drágább, szóval forma ugyanaz, mint idefent.

Miskolc majdnem ugyanez, ott 300/400 a sima jegy.


Mással nincs tapasztalatom, ritkán járok vidéken, de a helyi közlekedés mindenhol ilyen sajnos.

2019. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Metrómegállókban, és sok villamosmegállóban van automata, amiből lehet jegyet venni. Klasszikus "néni adja a jegyet" pénztár fogalmam sincs, hogy hol van.

Egyforma jegyek kellenek mindenre.

2019. nov. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezen a térképen megtalálod az összes jegyvásárlási lehetőséget:

[link]

2019. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 🙂
2019. nov. 12. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!