Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi kel ahhoz hogy vonat...

Mi kel ahhoz hogy vonat vezető-vasútas legyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8.-os vagyok és érdekelne a vasútas szakma. Milyen középiskolában kel beiratkozni? (Budapesten)

Autizmussal is felvesznek?



2019. nov. 15. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Érettségi kell, utána a Máv-Start kiképez. Pályaválasztási tanácsadóhoz menj el, mert függhet az autizmus fokától, hogy felvesznek-e.


Itt van például egy mozdonyvezetői állásajánlat:

[link]

2019. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És középiskolábol milyen szakma kell? Az ugy jó ha eladónak megyek + ba?
2019. nov. 15. 15:33
 3/17 A kérdező kommentje:
Autizmus foka enyhe.
2019. nov. 15. 15:37
 4/17 anonim ***** válasza:

vonat vezető

vagyis modonyvezető?

Ahhoz műszaki végzettség jobban illene mint az eladó.

2019. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

„vonat vezető


vagyis mozdonyvezető?”


ez két külön szakma.


a vonatvezető az, aki a vonat továbbhaladásához szükséges feltételek meglétét ellenőrzi (nincs-e már utasmozgás, stb) és jelzi a mozdonyvezetőnek, hogy indulhat. manapság már nem önálló munkakör, hanem a vezető jegyvizsgáló végzi (a vezető szó erre utal)

2019. nov. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

4-es vagyok

köszönöm, 25 év vasúti szolgálat után tisztában vagyok a vonatvezető és a mozdonyvezető közti különbséggel

de a kérdező valszeg nincs, ezért kérdeztem rá így.

2019. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mozdonyvezető vagy motorvonat vezető akarok lenni első sorba. De ha nem jönne össze akor is a vasúti szakma az álmom! Műszaki végzettség böl milyen kénne?
2019. nov. 15. 18:09
 8/17 A kérdező kommentje:
6os te vasúton belül hol helyezkedsz el?
2019. nov. 15. 19:09
 9/17 anonim ***** válasza:

"te vasúton belül hol helyezkedsz el?"

már sehol... kirúgtak, mert dugtam a főnök qr...váját :DDDD


MÁV karrierportálról:

MOZDONYVEZETŐ-GYAKORNOK Munkakör betöltésének feltételei

érettségi bizonyítvány

betöltött 20. életév

orvosi alkalmasság

3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány

számítástechnikai alkalmazások felhasználó szintű ismerete


Szóval van még 5-6 éved.

Az orvosi alkalmasságot a jelentkezéskor nézik, addig ki kell deríteni a te betegségeddel lehet-e egyáltalán jelentkezni


Mindenképpen előnyt jelent egy műszaki végzettség.

Ha vasutas szeretnél lenni mindenképpen, akkor valamilyen vasúti szakma megfelelő. Vasútgépész mondjuk - ha van még ilyen képzés egyáltalán.

Én azonban azt javasolnám, hogy valami univerzálisabb tudást szedj össze amivel a vasúton kívül is tudsz érvényesülni, mert mi van ha mégsem tetszik a vasút? Van olyan vasútb..zi haverom, aki miután felvették akkor koppant, hogy hát ez nem is olyan mint aminek ő elképzelte.


Tehát járművillamossági szerelő (autóvillamossági), autószerelő, mezőgazdasági gépszerelő, villanyszerelő, műszerész, stb.

Olyan szakmát válassz amivel akkor sem döglesz éhen ha nem tetszik a vasút és otthagyod.

2019. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi! És az elött hol helyezkedtél el?
2019. nov. 15. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!