Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol tudok MÁV (vonatra)...

Hol tudok MÁV (vonatra) bérletet venni ha a kozelemben nincs jegypénztár?

Figyelt kérdés
2019. nov. 26. 07:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kalauztól.
2019. nov. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Lesz azon az állomáson ahova utazol. Ott is meg tudod venni, bárhonnan bárhova.
2019. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A kalauztól még jegyet sem lehet venni, nemhogy bérletet és a legtöbb állomáson csak jegyautomata van tehát csak jegyet tud kiadni
2019. nov. 26. 14:15
 4/15 anonim ***** válasza:
Kalauztól miért ne lehetne...
2019. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kalauztól? Simán! Sőt még kártyával is tudsz nála fizetni.
2019. nov. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jegyautomatából lehet bérletet venni, kalauztól viszont nem. A kalauz egy jegyet ad, amit pénztárnál való bérletvásárlásnál elvileg visszaváltanak.

Más kérdés persze, ha két olyan megálló között váltanál bérletet, ahol nincs sem jegypénztár, sem automata (és még köztük sincs).

2019. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én eddig kétszer próbáltam kalauztól bérletet venni (se jegypénztár, se automata nem volt), vegyes tapasztalataim vannak.

Kb. másfél éve simán adott a kalauz bérletet. Viszont legutóbb amikor próbáltam, azt mondta nem lehet, de szerintem csak nem volt kedve a bérlettel szórakozni, ezért jegyet adott.

2019. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

Azt tudtad, hogy a pénztárt jegypénztárnak hívják? A kalauzt pedig jegyvizsgálónak. Lehet hogy nem is létezik bérlet?

Attól, hogy jegykiadó automata van rá írva, még tudsz bérletet is venni.

2019. nov. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezen a vonaton Budapest-Esztergom közötti járaton alapból csak jeggyel szállhatsz fel, mivel ha a kalauztól akarnál jegyet venni akkor egy szép kis büntetést adna mellé, sajnos ez ilyen
2019. nov. 26. 20:01
 10/15 A kérdező kommentje:
Az automata nem ad ki bérletet próbáltam már sokszor aki ismeri ezt az útvonalat az tudja mi a helyzet itt
2019. nov. 26. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!