Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek is módfelett...

Szerintetek is módfelett kényelmetlen már fél óra után is a Flirt vonatok ülése?

Figyelt kérdés
Egész egyszerűen nem lehet rajta normálisan ülni. De olvastam, hogy eleve elővárosi vonatok szóval ez választ ad a kérdésre...

#MÁV #kényelmetlenség #Úgy kell ülni mint a katonatiszt
2019. dec. 1. 07:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Igen. Főleg ha ülnek veled szemben is, mert nem fér el normálisan két ember lába.

Hosszú távon büntetés ezeken ülni.

2019. dec. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem bőven elég szokott lenni mondjuk egy Budapest-Tatabànya táv vagy hasonló. Egyszer televonatoztam Debrecenből Budapestre, többször felálltam sétàlni inkább.


Tény, hogy elővárosi konfiguràciójú vonatok ezek, az üléselrendezés kiválasztásánál az elsődleges szempont a kapacitás volt. Ezért nem támogatom, hogy a MÁV-Start több távolsági vonatba is beforgatja ezeket, hiszen egyszerűen nem arra valók, hogy 4 órát seggeljen rajtuk az ember Záhonyig.


Megjegyzem, ez is előre tervezés kérdése: ha ennyire fontos minden régióban megmutatni ezeket a vonatokat, akkor bizony ott volna a lehetőség arra, hogy néhányat ugyanezzel a gépészettel és kasztnival, de távolsági forgalomra beszékezve rendeljenek meg. És rögtön meg is cáfolom magamat, hiszen tudom: ezek uniós forrásból beszerzett járművek, a támogatás célja a budapesti elővárosi közlekedés járműparkjának fejlesztése. Innentől kezdve pedig nehezen volna indokolható, hogy miért kell bele első osztály, 2+1 üléselrendezés, csomagtattó polcok, magas fejtámla, nagyobb lábtér vagy netán játszósarok és bárpult.

2019. dec. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%

ha megnézzük az indiai vasút személyszállítási szokásait, kiderül, hogy a mi vonatjaink kimondottan a luxus kategóriába tartoznak.

Amúgy egy repülőn is derékfájást kapni már két óra után, a turistaosztályon biztos.

2019. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

Nekem gerincproblémám van, de nem érzem, hogy gáz lenne. Egy I. szériás Skoda Fabia gázosabb ilyen téren.

Még nem próbáltam hosszú távon, de egyszer kipróbálnám, hogy felteszem az ülésre a lábamat, akkor milyen lenne a Flirt-ben.

2019. dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a sima elővárosi Flirt kényelmetlen az egy dolog, ott normális esetben ritkán utazik az ember 30-40 percnél többet vele.


Múlt héten ültem az "új" ICE4 bőrös első osztályán. Tök király bőr fotelek, csak a bőr alól a szivacsot hagyták ki, olyan mintha deszkán ülnél. Abban szerintem a 4-5 óra kibírhatatlan. :D

2019. dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

„Hogy a sima elővárosi Flirt kényelmetlen az egy dolog, ott normális esetben ritkán utazik az ember 30-40 percnél többet vele.”


Végülis csak hétvégén jár oda-vissza zónázó gyanánt a Keleti és Szolnok között:D Én konkrétan 1 óra 10 percet (plusz az állandó késés) megyek vele..

2019. dec. 1. 16:57
 7/18 anonim ***** válasza:
Még ha nem ülnek szemben, akkor oké, de ha igen, akkor borzasztó. Nem tudom, miért kellett kizárólag 4-es ülésekkel rendelni ezeket. A Fecskék minden egyéb tekintetben sokkal rosszabbak, de ott legalább főleg 2-esek vannak, így kinyújthatod a lábadat az előtted lévő ülés alatt.
2019. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnének jobban párnázottak is, egy óra utazás után azért már kemény tud lenni, de mivel elővárosi vonat, így ez még belefér. Ami viszont szerintem béna, hogy a az első és negyedeik szekcióban be van még 2-2 ülés erőszakolva, így a többinél kisebb a lábtér is, és nem is az ablakok szerint vannak a székek, emiatt ha Flirttel vonatozok akkor jobb szeretek a két középső rész valamelyik részére ülni.
2019. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

"Végülis csak hétvégén jár oda-vissza zónázó gyanánt a Keleti és Szolnok között"


De Szolnokra rendelkezésedre áll más vonat is Budapestről, amin nem deszkán ülsz igaz?

2019. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy Szolnokig megyek.
2019. dec. 2. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!