Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten szerintetek lenne...

Budapesten szerintetek lenne értelme metróbuszt bevezetni?

Figyelt kérdés

A külső városrészekben. Pl. Csepel, Kispest, Rákospalota.

Sokkal olcsóbb lenne megcsinálni mint metrót vagy HÉV-et építeni, mégis viszonylag gyorsan és sok embert tudna kiszolgálni.


Elkerített sávban és sűrűn közlekednek.


Pl.

[link]


[link]



2019. dec. 10. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
És hol fog elfér i az elkülönített sáv, meg miből építik meg?
2019. dec. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

„És hol fog elfér i az elkülönített sáv”


Természetesen a több sávval rendelkező szakaszokon az autóforgalom elől lenne lehasítva a plusz sáv. Vissza kell szorítani az autózgatást a nagyvárosokban. Már így is tízezrek halnak meg PM szennyezés miatt. Márpedig a legnagyobb szennyező ebben vidéken a fűtés és égetés, de a városokban az autóforgalom. Carsharing, TaaS, tömegközlekedés, ilyen irányba kell terelni az embereket. És egyszer lehet megszűnik az a látvány, hogy egyetlen ember ül egy ötszemélyes dízeles autóban.

2019. dec. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.


Ha már valami ekkora helyfoglalással közlekedik, az legyen villamos (nagyobb kapacitás és 0 "helyi szennyezés") esetleg metró(akár részben a felszínen ott ahol "van hely")

2019. dec. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nyilván kiszélesíthetnék az utakat ahol van rá mód.

Pl. M3-as bevezető.


Szennyezés: elektromos buszok egyre inkább terjednek.

2019. dec. 11. 11:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest , hogy mekkora elvágó hatása lenne egy ténylegesen elkerített metróbusz-útnak, szerintem nem éri meg. Arról is meg vagyok győződve, hogy hiába igényelne az ellenőrzés valamekkora élőerőt, egy metróbusz-út beruházási költségei nehezen térülnének meg, ha a sima buszsávhoz viszonyítod azt.


Igen, szoktam látni, mi folyik ma a budapesti buszsávok egy részében , de úgy gondolom: a metróbuszhoz igen hasonló hatásfokú rendszerek ma is léteznek a városban például a Soroksári úton, a Rákoskeresztúrról bevezető buszfolyosón, de az M3 metrópótlók útvonala is elég jó. Amin lehetne javítani, az a szándékos és véletlen blokkolások arànya.

2019. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
legalább tudnának a bmw-sek hol közlekedni :D
2019. dec. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!