Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem használnak az...

Miért nem használnak az emberek jobban tömegközlekedést? Esetleg biciklit?

Figyelt kérdés

Miért akar mindenki autóval közlekedni? Egy autó rengeteg költséggel jár. Ennek ellenére rekordszámban adják el az autókat. Már a mezei gyári melósok is kocsival járnak műszakozni.

És mi van a biciklivel? Miért nem jobb betekerni reggel a melóhelyre? Jobb fél8 körül a dugóban égetni a benzint?



2019. dec. 11. 09:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%

Nekem kb 60 perc az egyetem. Az a szerencsém, hogy nem kell 8-ra járnom. Most többnyire 12-re megyek, régen 10-re jártam.

A reggeli csúcsban olyan tömöttek a járművek, hogy már nem férne fel több ember. (Részben ezért sem jártam be 8-ra.)

A buszok sokszor állnak a dugóban. Kocsival is állsz, de ott ülsz, és nem a másik büdös szájszag-izzadságszag mixét szagolod.

Kevés a sofőr, pláne a jó.

Ritkák a járatok, rosszak a csatlakozások. Nagy a zavarérzékenység. Buszsáv alig van, a lámpák hangolatlanok. Sokszor lerobbannak a járművek, a kiesést pótolni nagyon nehéz. Általában heringesdobozba zárt menekülttábor lesz a végeredménye.

Lehetne javítani, de pénz kéne sok Budapestnek. Az meg nemigen van...

2019. dec. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%
Vicces, hogy Bp. külső kerületben lakó melós ismerősöm az ezeréves lepukkant Suzukijával inkább 45 percet pöfög és anyázik a dugóban, minthogy 1 busz meg 1 metró segítségével max 30 perc alatt beérjen. Sajnos nem nőtt fel a magyar társadalom arra a szintre, hogy felfogja, sokszor a tömegközlekedés lenne a megoldás. Remélem rövid időn belül bevezetik a dugódíjat és a parkolóhelyek is szépen megdrágulnak, mert amit például Pest utcain latni, beteges. Indokolatlanul sok autó, 1-1 ember ül a volán mögött...Emberek.. legalább telekocsi??
2019. dec. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
28%

telekocsi???

Aha kibújt a szög a zsákból.

Szóval fikázod az autókat, de ha valaki elvinne akkor az tetszene. Gratulálok!

2019. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A telekocsit az utolso reszre ertettem, azaz azok, akik egyedül beülnek az autójukba, igazan semmibe nem kerülne, ha 3-4 hasonló uticélú emberrel összefognának egy telekocsiban. Es talan ha ennyivel csokkenne a pofogo autok szama, meg olcsóbban is kijönnének
2019. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mert sok helyen nincs használható tömegközlekedés.

Én mondjuk pont azt használok minden nap, mert nekem speciel az a leggyorsabb, legpraktikusabb, de a tágabb családomnak nem opció.

Apukám: egyszer néztem, 4 óra lenne az út vonattalneki munkába (csak oda!), kocsival másfél óra.

Anyukám: városon belül dolgozik, és minden napra van valami, mostanában nagyszüleimet (a saját szüleit) hordja orvoshoz, bevásárol, elég sok dolgot szállít. Nyáron egyébként bicajjal megy dolgozni, amikor csak teheti és sikerül úgy intéznie a napját, hogy ne legyen szükség az autóra.

Párom: településen belül dolgozik, mi már másik településen lakunk, mint a szüleim. Ez egy falu, nem létezik helyi tömegközlekedés. Igazából a párom szeretne gyalog vagy bicajjal járni munkába, de van egy medve méretű kutya az egyik telephelyen amerre kell mennie, és az megtámad ha kocsi nélkül vagy. Majd ha az eltűnik, akkor bicajozik. :D

Apósom: dettó ugyanaz mint a párom (ugyanott dolgoznak, őt is érinti a kutya), bár ők egy hegy tetején laknak, nem tudom mennyire szeretne porckopással hegyet mászni majd.

Anyósom: egész nap mászkál, nincs fix munkahelye, és ha van 1 órája bevásárolni, postára menni és beugrani a bankba, akkor autó nélkül nem megoldható.

Egyébként bicikliút mifelénk nincs, nem létezik. Az út nagy forgalmú, sok teherautóval, maga az úttest pedig keskeny és rossz minőségű, a biciklisek a sáv közepén tudnak menni, ott pedig életveszély. Imádok bicajozni, de mióta ideköltöztünk, én se merek felülni rá. :(

Kéne mindenhol élhető bringaút & tömegközlekedés, hogy használják az emberek.

2019. dec. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!