Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági buszokon hogyan...

Távolsági buszokon hogyan kezelik a helyzetet, ha jóval több utas kívánna utazni, mint amennyi normálisan felfér?

Figyelt kérdés
Hagyják, hogy hering módjára álljanak X órát, vagy nemet mondanak nekik, hadd töltsék az éjszakát kinn a mínuszokban valahol a semmi közepén.

2019. dec. 17. 16:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Amikor utoljára távolsági buszoztam az hering volt.
2019. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

amennyi le tud ülni annyit vihet.

ha látják hogy sok az utas kérnek pótbuszt

vagy nem :D

2019. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"amennyi le tud ülni, annyit vihet"


Ezt az elvet rövidebb helyközi, elővárosi vonalon is alkalmazhatják? Gondolom, naiv kérdés, de az én falumban vasút volt, volánbusz viszont nem, szóval nem vagyok képben.

2019. dec. 17. 16:45
 4/20 anonim ***** válasza:
24%

"amennyi le tud ülni annyit vihet.


ha látják hogy sok az utas kérnek pótbuszt"


Én ilyet még soha nem láttam megtörténni. :D


Itt bizony felengednek mindenkit (Dunántúl), nem egyszer álltam én is 2 órát végig úgy, hogy kapaszkodni is alig volt helyem, mert minden méteren 3 ember állt... Amíg egy hangyaf**nyi kis hely is van, addig felengedik az utasokat.

De nyilván, ha már tényleg és szó szerint nem férne fel több ember, akkor intézkednének. Ott nem hagyhatnak az út szélén senkit, illetve de, megtehetik, de annak komoly következményei vannak rájuk nézve.

2019. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Heringezes
2019. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Jó, azért megnyugtatóbb a heringezés, mintha kinn felejtenek valakit a mínusz húszban. MÁV-nál ilyen kimaradozó utolsó vonatoknál simán megteszik, hogy se szó, se beszéd, otthagynak az éjszakában. Mondanom se kell, hogy ilyen sittel telehordott, bedeszkázott állomásokon miféle fűtött váróterem van.
2019. dec. 17. 17:38
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Az utolsó vonatot a MÁV-Start is mindenképp lekozlekedteti vagy vonatpótlót szervez helyette, azért ilyen szakmai minimum van ott is, ami alá nem mennek.


A Volánbusz esetében kormányrendelet rögzíti, hogy milyen sorrendben kell a különböző járatok esetében beszállítani az utasokat. (Távolsági illetve regionális közlekedés között van eltèrés.) Aki nem fér fel, azt bizony ott hagyja a járat, ahol van, de ha ez lakott területen kívül van, ott akadnak megkötèsek, bár nyilván egy rommá tömött buszon nincs különösebb mérlegelési lehetőség. Az álló utasok szállításának tilalma csak autópályán érvényes.

2019. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Budapest-Baja viszonylaton rendszerint csak annyit engednek fel rá, ahány le tud ülni. Nekem volt már olyan, hogy (Dömsödről) befelé nem engedtek fel a buszra, mert nem volt hely. De Pestről is volt már (délután most már két busz megy).
2019. dec. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%
Mindenkit felengednek. Aki még így sem fér fel, az nem utazik.
2019. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Azt én tudom, hogy a MÁV fog intézkedni, csak amikor 23 órakor elveszett vonat 2:40-kor kerül valamiféle pótlásra az az utas részéről már majdnem felér egy "otthagytak éjszakára" érzéssel. Nem bántásból mondom, mert tisztában vagyok a rendelkezésre álló nyomorúságos körülményekkel.


Szóval azt mondjátok, az autópályára vonatkozik ez a nem lehet állni dolog. Azt hiszem erre lehettem kíváncsi, mert mintha hallottam volna valami ilyet, hogy nem mindenhol lehet. Igen ám, de autópályákra sima elővárosi volánbuszok is gyakran rámennek, ez rájuk is vonatkozik? Mert ott azért könnyen összejön, hogy sokan vannak.

2019. dec. 17. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!