Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tömegközlekedési tippek...

Tömegközlekedési tippek London + környékére?

Figyelt kérdés

London mellé fogok költözni egy évre, érdekelnek a lehetőségek, hogy hogyan lehet a tömegközlekedést a legolcsóbban használni? Mondjuk heti 1x mennék a belvárosba, nagyjából egy órányira fogok lakni tőle.

Illetve, hogyan működik ott a tömegközlekedés? Van-e diákkedvezmény, vagy bármilyen kedvezmény?



2019. dec. 26. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van youth kedvezmény, railcardra és oysterre, de azt nem tudom hogy meg tudod e igényelni úgy hogy csak egy évig leszel ott. Sajnos a tömegközi itt sose olcsó, busszal a legolcsóbb, de ha London mellett laksz úgy órákig tart beérni. Ha napközbe mész ki úgy, hogy este visszajössz akkor a helyi vonatállomáson vegyél Travelcardot, ami olyan hogy egy odaút, korlátlan londoni tömegközi, aztán visszaút. Arra lehet kérni discountot railcarddal, de annak nézz utána hogy igényelhetsz e youth railcardot, azt most nem tudom fejből. Ha van valami konkrét kérdésed, tedd fel nyugodtan🙂
2019. dec. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hűha, sok mindent megtudtam ebből a válaszból, nagyon köszönöm! :)

Annyi lesz a felállás, hogy ha mondjuk hetente egyszer be szeretnék járni London északi részére (nem a legbelsőbb körzetbe, hanem mondjuk a legszélsőtől egyel beljebb - még nem ismerem a térképet normálisan) mert ott lesz programom, amúgy pedig a következő településen lakom Londontól északra, milyen lehetőségek vannak. A vonatot ajánlod inkább, vagy a buszt?

Nem lesz sok pénzem rá, de valószínű muszáj lesz heti egyszer bejárnom, viszont még ez sem fix, ezért sem tudok normálisan utánajárni, mert nincsenek még 100% konkrétumok.

25 év alatti vagyok, egyetemista, arra jár még kedvezmény?

Az az oyster kártya mindenképp kell, arra kell töltögetni pénzt, vagy hogyan működik? Esetleg ha ezekről tudnál mondani pár információt, sokkal-sokkal előrébb lennék! Nagyon köszönöm!! :D

2019. dec. 27. 01:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet venni 16-25 railcardot 30£ért, amivel gyakran jár 33% kedvezmény, ami szerintem azért egy idő után bőven megtérül attól függően hogy honnan hova jársz be, egy day Travelcard olyan 10-20£, amiből lejön a 33%. Ha csak úgy mész be hogy reggeltől estig, akkor felesleges az oyster, mert a travelcarddal tudsz használni mindent amit szeretnél (underground, busz, overground), csak a vonatot nem. Ha meg mégis ott aludnál, paypassos kártya pont ugyanúgy működik, és kiállítási díjat sem kell rá fizetned (kivéve ha tanulói jogviszonyod van egy londoni egyetemen, akkor igényelhetsz 18+ student oystert ) A buszról így nem sokat tudok mondani, mert a, is az úrvonaltól függ, hogy milyen lehetetlen a buszos közlekedés (London északi részén nem annyira egyszerű)
2019. dec. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
útvonaltól*
2019. dec. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!!! Most igazán hasznosnak érzem ezt az oldalt. Tényleg hálás vagyok, sok olyan infót tudtam meg, amit nehezen tudtam volna összerakni kívülállóként! :)
2019. dec. 28. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!