Kezdőoldal » Utazás » Európa » London napi tömegközlekedési...

London napi tömegközlekedési jegy vásárlás?

Figyelt kérdés

Aki már volt kint, esetleg ott él, annak a segítségét szeretném kérni. Készülünk egy pár napos kirándulásra Londonba és szeretnék egy egésznapos jegyet venni. Ezen az oldalon nézem

[link]

Itt úgy írja, hogy a zóna 1-6 az majdnem egész Londont magába foglalja. Ami egy napra $22.50 lenne. Érdemes ezt megvenni? Néztem az egy hetes jegyet is, az $76.50, nem tudom, hogy melyik érné meg jobban. Esetleg valami más javaslat? Szívesen várok más tanácsokat is. Köszönöm.



2016. okt. 15. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hányan mentek? Hol van a szállásotok? Mit akartok megnézni?

Ha belvárosban laktok, és legalább 3-4-en vagytok, a taxi olcsóbb... Legfeljebb egy-két távolabbi célponthoz vesztek vonaljegyet.

2016. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ketten megyünk, lehet ott csatlakozna hozzánk egy harmadik. Szállásunk még eddig nincs, néztünk párat, de többnyire messze vannak a belvárostól. Sok mindent beterveztünk, amiből pár hely szintén kissé messzebb van.
2016. okt. 15. 13:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Van paypass kártyátok?
2016. okt. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van
2016. okt. 15. 15:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha üdüles celjabol mentek ki, akkor nagyon a figyelmetekbe ajanlom a london passt:

[link]

Igaz, nem olcso, de magaba foglalja a tömegközlekedest, csomo helyet ingyen lehet vele latogatni, rengeteg helyen kedvezmeny es, ami a legjobb, hogy mindenhol gyorsitot belepes van es nem kell sorba allni. Baratnömmel akkor is vettünk, amikor ott eltünk es egyik legszebb hetünk volt Londonban. Azutan turistakent is eltem ezzel a lehetöseggel.

Amugy, ha ez nem erdekel, akkor eleg feltölteni (szemelyenkent) egy Oyster Card-ot. Ha elerted vele a napi maximumot, akkor onnantol kezdve nem vesz le többet. Ha meg ennel kevesebbet utaznal, akkor legalabb nem adtal ki ra felestegesen.

2016. okt. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 Akkor nem kell semmiféle bérlet, egyszerűen használjátok a paypass kártyát, a napi maximumok ugyanúgy érvényesek lesznek, mintha oyster kártyát használnátok. Ez a legkényelmesebb, legegyszerűbb és egyben legolcsóbb megoldás. Arra viszont figyelni kell, hogy mindenkinek kell egy kártya. Egy kártyával nem mehettek ketten.
2016. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az a London Pass jól hangzik, de ha jól értelmezem amit ovlastam, akkor ez limitált? Szóval ha veszek 1 napra ilyet, akkor kapok x összeg pénzt rá és addig ingyenes a belépés, amíg el nem fogy ez a pénz és onnantól fogva ugyanúgy kell fizetnem a belépőket? Vagy csak fizetek érte, de kevesebbet? És honnan tudom mennyi pénzem van rajta?
2016. okt. 16. 10:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem jól értelmezed, ha 1 naposat veszel, akkor 1 napig ingyenesen beléphetsz ahová feljogosít a kártya.

Ugyanakkor én mégsem javaslom ezt a kártyát, bár mikor első almalommal voltam Londonban én is vettem.

Amiért nem javaslom az az, hogy elég drága, és gyakorlatilag rákényszeríted magad arra, hogy az adott helyek rohamtempóban végiglátogasd, hogy meg legyen az az érzés, hogy milyen jól jártál. Ezek között egy csomó olyan is lehet, ami egyébként nem is érdekel, eszedbe nem jutna megnézni. Ráadásul Londonban egy csómó nagyszerű ingyenes látnivaló van. Persze ez csak az én véleményem...

2016. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Each London Pass is subject to a purse value based on the duration of the Pass.

The purse value is a maximum amount you're able to use based on the standard gate price for each attraction. For example; with a 6 day Adult London Pass (Price: £129) you can visit attractions up to the total gate entry cost of £565!

Here is a breakdown of the purse value for each Adult London Pass:

1 Day: £ 115.00

2 Day: £ 205.00

3 Day: £ 295.00

6 Day: £ 565.00

10 Day: £ 875.00


Ezért gondoltam. De abban igazad van, hogy csak rohanás lenne belőle, mert akkor csak gyorsan gyorsan mindent 1 nap alatt végignézni. Lehet akkor az Oyster Card-nál maradunk. De mennyi annál a napi limit ami fölött aztán már ingyenes? És van több értékű kártya, mi a különbség közöttük?

2016. okt. 16. 11:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor úgy látszik változott, amikor én vettem még nem volt ilyen purse value.


Mint ahogy mondtam, ha van Paypass kártyátok, akkor felesleges az Oyster, azt teljesen helyettesíti esetetekben.

Én most voltam a múlt héten és napi 2200 Ft-ot vontak le, de az 1-2 zónán belül mozogtam.

2016. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!